Pouze k jediné změně dochází v obsazení elitní soutěže, tedy krajského přeboru. Sestupující Moravskou Třebovou v něm nahradil nováček z Prosetína, jinak zůstává všechno při starém.

V I. A třídě došlo k trojnásobné výměně. Do vyšší soutěže zamířil zmíněný Prosetín, sestoupily celky Luže a Tatenice. Na jejich místa přicházejí z přeboru sestoupivší Moravská Třebová a nováčci z I. B třídy Slatiňany a Žamberk.

Fotbalisté Trutnova (v bílém) a Ústí nad Orlicí se na divizním trávníku střetnou i v nadcházejícím mistrovském ročníku.
Východočeská sestava v českých soutěžích: čtyři třetiligisté a osm divizionářů

I. B třída se vrátila ke svému klasickému složení: ve skupině A budou týmy z Pardubicka a Chrudimska, zatímco skupina B bude svitavsko-orlická.

V áčku oproti minulé sezoně postrádáme Slatiňany (postup), Chvojenec a Nasavrky (sestup) a nepřihlášené Moravany B. Nahradí je po svém sestupu Luže, okresní přeborníci Načešice a Přelouč B a také Svratouch, který se vrací zpět po roční anabázi na Svitavsku a Orlicku.

Skupinu B opustily Žamberk (postup), Libchavy (sestup) a zmiňovaný Svratouch, novými či staronovými tvářemi jsou přeborníci okresů Bystré a Česká Třebová B a společně s nimi sestupující Tatenice.

Na podzimním „menu“ je třináct (I. A a I. B třída) resp. patnáct kol (KP), přičemž nejvyšší krajská soutěž má na pořadu jedno vložené dějství ve čtvrtek 28. září a skončí o týden později (11. a 12. listopadu) než zbylé krajské soutěže.

Rozlosování soutěží Pardubického KFS

Tlapnet Krajský přebor

1 – Lanškroun, 2 – Svitavy, 3 – Pardubičky, 4 – Moravany, 5 – Holice, 6 – Choceň, 7 – Přelouč, 8 – Litomyšl, 9 – Libišany, 10 – Česká Třebová, 11 – Heřmanův Městec, 12 – Třemošnice, 13 – Vysoké Mýto B, 14 – Prosetín, 15 – Horní Ředice, 16 – Lázně Bohdaneč.

Program úvodního kola (12. – 13. srpna): Lázně Bohdaneč – Libišany, Česká Třebová – Litomyšl, Heřmanův Městec – Přelouč, Třemošnice – Choceň, Vysoké Mýto B – Holice, Prosetín – Moravany, Horní Ředice – Pardubičky, Lanškroun – Svitavy.

TJ Svitavy vs. SK Holice.TJ Svitavy vs. SK Holice.Zdroj: Martin Alexa

AGRO CS I. A třída

1 – Slatiňany, 2 – Polička, 3 – Moravská Třebová, 4 – Skuteč, 5 – České Heřmanice, 6 – FC Jiskra 2008, 7 – Dolní Újezd, 8 – Žamberk, 9 – Svitavy B, 10 – Jablonné nad Orlicí, 11 – Zámrsk, 12 – Ústí nad Orlicí B, 13 – Letohrad B, 14 – Proseč.

Program úvodního kola (12. – 13. srpna): Proseč – Žamberk, Svitavy B – Dolní Újezd, Jablonné nad Orlicí – FC Jiskra 2008, Zámrsk – České Heřmanice, Ústí nad Orlicí B – Skuteč, Letohrad B – Moravská Třebová, Slatiňany – Polička.

I. B třída – skupina A

1 – Svratouch, 2 – Hrochův Týnec, 3 – Načešice, 4 – Přelovice, 5 – Stolany, 6 – Rváčov, 7 – Přelouč B, 8 – Luže, 9 – Řečany nad Labem, 10 – Horní Jelení, 11 – Opatovice nad Labem, 12 – Rosice nad Labem, 13 – Choltice, 14 – Rozhovice.

Program úvodního kola (12. – 13. srpna): Rozhovice – Luže, Řečany nad Labem – Přelouč B, Horní Jelení – Rváčov, Opatovice nad Labem – Stolany, Rosice nad Labem – Přelovice, Choltice – Načešice, Svratouch – Hrochův Týnec.

SK Sloupnice vs. TJ Sokol Dobříkov.SK Sloupnice vs. TJ Sokol Dobříkov.Zdroj: Deník/Radek Halva

I. B třída – skupina B

1 – Jehnědí, 2 – Semanín, 3 – Tatenice, 4 – Bystré, 5 – Janov, 6 – Sloupnice, 7 – Pomezí, 8 – Lanškroun B, 9 – Březová nad Svitavou, 10 – Česká Třebová B, 11 – Moravská Třebová B, 12 – Kunčina, 13 – Dobříkov, 14 – Jaroměřice.

Program úvodního kola (12. – 13. srpna): Jaroměřice – Lanškroun B, Březová nad Svitavou – Pomezí, Česká Třebová B – Sloupnice, Moravská Třebová B – Janov, Kunčina – Bystré, Dobříkov – Tatenice, Jehnědí – Semanín.

Pohár hejtmana Pardubického kraje

1. kolo (úřední termín sobota 29. července, 17.00)

1 Křižanovice – Třemošnice
2 Holetín – Prosetín
3 Křičeň – Přelouč
4 Rosice nad Labem – Pardubičky
5 Opatovice nad Labem – Horní Ředice
6 Slatiňany – Holice
7 Skuteč – Heřmanův Městec
8 Zámrsk – Moravany
9 Bystré – Proseč
10 Kunčina – Česká Třebová
11 Dolní Újezd – Litomyšl
12 Moravská Třebová – Svitavy
13 Žamberk – Choceň
14 Jablonné nad Orlicí – Lanškroun

2. kolo (úřední termín sobota 5. srpna, 17.00):

vítěz 2 – vítěz 1
vítěz 3 – vítěz 4
vítěz 6 – vítěz 5
vítěz 7 – Lázně Bohdaneč
vítěz 8 – Libišany
vítěz 9 – vítěz 10
vítěz 11 – vítěz 12
vítěz 13 – vítěz 14