Vysokomýtské béčko by v I. A třídě rozhodně nemělo hrát roli otloukánka, ba právě naopak, počítá se s ním do horní poloviny tabulky. Jenže v Libišanech zle pohořelo.

„Góly jsme si téměř rovnoměrně rozdělili do obou poločasů,“ předesílá libišanský hrající trenér Petr Šmeral.

V první půli si vzali na povel koncovku autor hattricku Zdeněk Chmelík a dvougólový Lukáš Kraják. Ten zkompletoval sbírku tří branek ve druhém poločase. Tři trefy potom zaznamenali hráči z lavičky. I když… Pokud vám sedí na střídačce borec kalibru Radka Bukače, tak se snad ani není čemu divit.

„Znovu se potvrdilo, že máme velice silnou lavičku. Střídající hráči byli čerstvým větrem v dusném počasí,“ pochvaluje si kouč Šmeral.

Pověstnou třešničkou na dortu nebyla jubilejní desátá branka, nýbrž až ta poslední.

„Jednalo se o excelentní sólo přes půl hřiště v podání střídajícího rychlíka Svatoně, který jedenáctým gólem definitivně zlomil odpor soupeře,“ směje se Petr Šmeral a dodává:

„Hostům nicméně slouží ke cti, že se snažili hrát fotbal i za vysoce nepříznivého stavu a nic nezabalili.“

Po výhře 5:0 v prvním kole tak mají Libišany průměr vstřelených gólů osm na zápas. Pravda, je to zatím jenom po dvou dějstvích, ale o kvalitě mužstva to vypovídá docela názorně. Jestli si podobnou střeleckou fazónu podrží dlouhodoběji, těžko jim někdo bude konkurovat.

Libišany - Vysoké Mýto B 11:0. 

Fakta - branky: 9., 12. z penalty a 57. z penalty L. Kraják, 18., 22. a 45. Chmelík, 5. a 54. Záruba, 69. z penalty a 77. Bukač, 89. Svatoň. Rozhodčí: Filipi. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 6:0. Libišany: Zasadil - Holubec, Hrůša, Motyčka, Machala (57. Bukač) - O. Kraják, Koudelka (46. Krupa), L. Kraják, Semelka - Záruba (75. Svatoň), Chmelík.