Sehráli jste velmi důležité utkání v boji o záchranu. Brali jste takto střetnutí s Moravskou Třebovou?

Ano. Určitě to byl pro nás velmi důležitý zápas v boji o záchranu. Jeli jsme do Moravské Třebové s tím, že musíme získat tři body i s ohledem na velmi zbytečnou ztrátu z domácího utkání s Vysokým Mýtem B, ve kterém jsme ztratili body v posledních vteřinách.

Jak celkově to utkání hodnotíte, měli jste ho pod kontrolou?

Z mého pohledu bych zápas rozdělil na dva poločasy, kdy první jsme měli plně pod kontrolou, vše se dařilo, vedli jsme 3:0. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že máme zápas pod kontrolou, ale hned od první minuty jsme se dostali pod tlak. I když jsme vstřelili čtvrtý gól, soupeř nás přehrával. Potom jsme dostali dva rychlé góly a nakonec jsme se báli o výsledek zápasu až do poslední minuty.

S trenérem přišel nový impulz

Pojďme k vám. Vstřelil jste hattrick v nejvyšší krajské soutěži. Jaké byly bezprostřední pocity po třetí brance?

Po třetí brance jsem si říkal, že to snad ani není možné. Pocity byly úžasné. Vedli jsme 4:0, v hlavě jsem si říkal, že se nemůže nic stát. Ale nakonec byl ten čtvrtý gól asi ten nejdůležitější, protože soupeř byl druhý poločas výrazně lepší než my. Byli jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli.

Můžete jednotlivé góly popsat?

Všechny tři situace byly prakticky jako přes kopírák. Všechny góly padly po standardních situacích, kdy jsem se dostal k zakončení hlavou.

Vyhmátl si vás pokladník po utkání nebo vás jako kapitána nechal být?

Před sezonou už máme určený pokutový řád, takže mě jistě nějaká finanční „odměna“ nemine.

Patrik Klamta v zápase proti Lázni Bohdaneč.
Klamta jako Lewandowski. Na vstřelení hattricku mu stačilo pouhých osm minut

V Moravanech působíte již řadu let. Byl to váš první hattrick nebo už jste nějaký vstřelil?

Musel bych asi hodně zapátrat v paměti, ale myslím si, že už se mi to povedlo.

Tým přebral před nějakou dobou trenér Tomáš Fišer. Jak se vám pod ním hraje a byla to změna citelná?

Trenér Tomáš Fišer nás převzal zhruba po čtvrtém utkání, kdy jsme všechny zápasy prohráli. Předchozí trenér, pan Semerád, u nás působil již dlouhou dobu a jednalo se o nový impulz pro tým. Pro mě se nejednalo o žádnou velkou změnu, hráči v týmu byli pořád stejní, ale občas je potřeba něco změnit, aby se začalo dařit.

O cíli pro letošní sezonu se asi nemusíme bavit?

Ano, náš cíl je jasný – zachránit se v nejvyšší krajské soutěži. Bude to velmi těžká práce. Tuto soutěž hrajeme již jedenáctým rokem, mladé a nové lidi se nám moc nedaří sehnat. Každý rok je to pro nás čím dál víc obtížnější.