Strůjcem postupu do finále jsou pochopitelně hráči na zeleném pažitu. Bez řádu by to ale mezi dětmi nešlo, a tak je stejně jako po dobu vyučování kočíruje učitel. Ve studáneckém pedagogickém sboru dostal důvěru Martin Theer.

Co říkáte na vítězství v krajském kole?

Samozřejmě našim klukům za celou školu blahopřeji. Podávali výborné výkony. Letos se nám v podstatě sešel tým, ve kterém jsou fotbalisti všichni. Vítězství se nám podařilo urvat sílou a kvalitou kádru se nám to podařilo urvat.

Skoro to vypadá jako byste na Studánce založili fotbalovou třídu…

(usmívá se) Nemáme sportovní třídu, jsme normální základní škola. Nicméně k nám chodí kluci, co hrají fotbal závodně. Celá základní pětka působí v FK Pardubice.

Krajským kolem jste na papíře prosvištěli jako vichřice. Měli jste nějaké problémy?

Upřímně řečeno větší nesnáze nám způsobila ZŠ Benešova v okresním kole. Ještě dvacet vteřin před koncem jsme hráli bez branek, což nám nestačilo k postupu. Naštěstí se nám podařilo dát rozhodující gól, který nás vystřelil do dalších bojů. V krajském kole nás zase potrápila Chrudim. Utkání bylo otevřené až do posledních chvil.

Krajské kolo McDonald's Cupu v Pardubicích.
Tři vstupenky na finálovou jízdu vyprodány. Drží je Studánka, Spořilov, Lukavice

Čeho chcete s vašimi „ovečkami“ dosáhnout na finálovém turnaji v Hradci Králové?

Na finálovém turnaji jsem se stejnou partou startoval už v loňském roce. To vyhráli mladší kategorii. Tam už bude obrovská konkurence, protože do hry mohou fotbalové akademie. Pojedeme si závěrečný turnaj hlavně užít.

Hovoříte o tom, že se vám sešel silný ročník. Nechcete přehodnotit cíle?

Opravdu uvidíme, co se nám podaří uhrát. Můžeme zkusit překvapit, ale neviděl bych to úplně tak růžově. Vloni jsme na vlastní kůži okusili jakou kvalitou disponují fotbalové akademie.

Výsledky: ZŠ Studánka Pardubice v krajském kole (kategorie 4. a 5. třídy): ZŠ U stadionu Chrudim 5:3, - ZŠ Dolní Újezd 6:2, - ZŠ Javornického Vysoké Mýto 11:0. Celkové pořadí: 1. místo: 9 bodů, skóre (22:5).