Svitavy - Libišany 6:0 (2:0)

Branky: 45. 61. a 68. Ehrenberger, 19. a 57 (pen.) Svoboda, 59. Válek.

Tohle asi nikdo nečekal. Libišany rozhodně neodjížděly do Svitav v roli velkého favorita, ale očekávalo se vyrovnané utkání. Realita byla ale rozdílná a domácí tým ukázal, že v boji o nejvyšší příčky se s ním musí počítat. Libišany prohrávaly po pětačtyřiceti minutách dvoubrankovým rozdílem a držely si naději na vyrovnání. Za domácí tým ale dokončil hattrick Ehrenberger a pojedné trefě se prosadili i Svoboda s Válkem. Domácí tým tak stanovil konečný výsledek 6:0. Libišany ale i nadále zůstávají na druhém místě tabulky s náskokem na třetí Holice.

David Šimon (brankář Libišan) - "Svitavy mají velice kvalitní tým, což potvrdily. My jsme měli hodně poslepovanou sestavu, což se také projevilo. Bylo náročné s nimi udržet krok, protože jsme se od první minuty téměř jen bránili a musíme uznat, že výsledek mohl být klidně i dvouciferný. Proto pro nás bude nejlepší na tenhle zápas zapomenout a příště ukázat, že to byla jen vyjímka.

Pardubičky - Horní Ředice 0:3 (0:1)

Branky: 43., 76. a 86. (vše z pen.) Přibyl.

Hattrick padl i na ohrazenické umělé trávě. Horní Ředice vstoupily do okresního derby s Pardubičkami aktivně, což využily a po 45 minutách vedly 1:0. Ve druhé půli tlak zintenzivněly a přidaly další dvě branky. Nutno poznamenat, že všechny tři branky padly z pokutových kopů a všechny vsítil David Přibyl. Ředice si tak upevnily svoji pozici na první příčce před druhými Libišanami.

Tomáš Mrázek (trenér Pardubiček) - "Je pro mě nepochopitelné, že jsme vstoupili do utkání velmi bojácně. Toho Ředice využily a byly lepší. Přesto všechno si myslím, že při troše štěstí jsme mohli podovat. Nás ale potopily individuální chyby a hostům jsme darovali tři pokutové kopy. Musím pochválit ale našeho brankáře Zahradníka, který zachytal velmi dobře."

Petr Rydval (trenér Horních Ředic) - "První jarní kolo jsme odehráli na umělé trávě proti velice houževnatému soupeři. Zápas jsme zvládli díky přístupu všech hráčů, kteří podali poctivý výkon."

Třemošnice - Přelouč 4:1 (2:1)

Branky: 1., 7. (pen.) a 74. Petrlík, 55. Forman - 25. Novák.

Kolo plné hattricků potvrdil i poslední zápas, který byl v krajském přeboru odehraný. Třemošnice doma přivítala předposlední Přelouč, která na jaře nečeká jednoduchá práce v cestě za záchranou. To potvrdilo i úvodní kolo. Třemošnice doma vstřelila čtyři branky a soupeř kontroval pouze jednou. V domácím dresu se třikrát prosadil Jiří Petrlík, jenž úvodní branku vsítil již v první minutě.

Leoš Cirkl (trenér Přelouče) - "První jarní utkání nám vůbec nevyšlo dle našich představ. Nutno říct, že se hrálo za ne zrovna ideálního počasí a také tomu odpovídal i terén. Domácí se s podmínkami evidentně vypořádali lépe. Zápas rozhodly především naše individuální chyby v obranné činnosti, které soupeřo okamžite trestal. Po sedmi minutách už jsme prohrávali 0:2. My jsme sice dokázali snížit, ale po naší hrubé chybě nám soupeř odskočil zpátky na rozdíl dvou branek. Nám se nedařilo zakončení a nechali jsme pouze vyniknout domácího brankáře Oswalda. Z Třemošnice se tak bohužel vracíme bez bodů. Za předvedený výkon snese meřítko pouze Čada a střídající Hrečín."