Fotbal byl u něj v mládí na prvním místě. Prošel mládeží v pardubické Tesle a po spojení fotbalových klubů v krajském městě nastupoval na stadionu Pod Vinicí i za pardubické béčko nebo céčko. „Na Tesle s námi hrál třeba i Martin Svědík, který nyní trénuje Slovácko. Vždy jsem byl mezi super lidmi i hráči. Byli jsme super parta, to samé platí i teď o Rosicích,“ říká dvaatřicetiletý Lejsek.

Už v pardubických týmech slavil několik postupů. Posun z okresního přeboru do I. B třídy a potom ještě o stupeň výše zažil i v Rosicích nad Labem.

Ale fotbalem to nekončí. Lejsek si k němu přidal i lední hokej, kde na rozdíl od fotbalu obsadil post brankáře. „Celý život jsem hrál fotbal, k hokeji jsem se dostal až někdy v osmnácti trochu náhodou. Potkal jsem Kubu Musila, který zakládal Závodní hokejovou. Hráli tam i bývalí pardubičtí hokejisté, kteří třeba prošli juniorkou. Dělal jsem většinou dvojku nebo trojku,“ vzpomíná. 

S týmem Závodní hokejové vyhrával v okresní soutěži. Jenže jak říká… „Vždy jsem chtěl vyhrát triple, nějaké tři soutěže. Na tuto myšlenku mě přivedl i Dan Rákos, jenž nyní hraje extraligu v Brně. Ten vyhrál s Pardubicemi v hokeji a potom ještě v hokejbale. Většinou dopadly jen dva triumfy,“ uvedl.

Vítězného hattricku se ovšem taky dočkal. V jedné sezoně vyhrál soutěž jako fotbalista, hokejista a ještě hokejbalista. S týmem Rockets se mu dařilo v Zimní přeloučské lize.

„Nikdy to nebylo o tom, že bych byl rozdílový hráč. Měl jsem výhodu v tom, že jsem přišel vždy mezi kvalitní hráče. Třeba v Rockets s námi hrál Honza Bílý, jeden z nejlepších hokejbalistů v republice,“ poznamenal Lejsek, který si vyzkoušel i inline hokej v dresu Dynama.

Ve fotbale hraje stále za Rosice, v hokeji je nyní členem týmu HC Kohouti Česká Třebová. Celku, který hraje nejvyšší krajskou soutěž. V Závodní hokejové se v kabině potkával s pardubickou legendou Evženem Musilem, nyní potkává i další bývalé hráče Pardubic. „V kádru jsou i hokejisté jako Karel Plášek, Martin Filip a Luboš Korhoň,“ vyjmenovává Lejsek.

Hodně se těšil, až po koronavirové pauze znovu začnou amatérské soutěže. „Kolektivní hra nám hodně chyběla. Jsem zvyklý chodit na tréninky, najednou bylo vše zakázané. Když už to šlo, tak jsme chodili cvičit do parku, sami jsme se připravovali,“ dodal.

V jednom z letních přípravných zápasů se při fotbale ovšem zranil a nyní tak čeká, až se bude moci zase vrátit na hřiště. „Po třicítce přicházejí zranění, to je možná i tím, že dělám hodně sportů,“ uzavřel Lejsek.