Disciplinární komise OFS Pardubice přispěchala s prvními tresty. A v Bukovce z toho nebudou mít radost. Především pokladník, přijde o peníze za vstupné. Nejdříve covid, potom lidské zkraty.

Tamní činovníci, aby si na klubovou schůzi vzali s sebou mapy. Budou se radit, jestli příští domácí zápas sehrají ve Chvaleticích, Heřmanově Městci, Novém Bydžově nebo snad ve Dříteči. Tedy shodou okolností na hřišti svého posledního soupeře, který musel trpět trapnou boxerskou show. Otázka, kdo bude Bukovku s takovou pověstí vítat s otevřenou náručí…

Verdikt okresního fotbalového „soudu“ byl totiž nemilosrdný.

Disciplinární komise udělila klubu TJ Bukovka trest v podobě uzavření stadionu na dvě soutěžní domácí utkání nepodmíněně, a to od 1. listopadu. Zároveň nařídila odehrát tato utkání na hřišti, které není hřištěm soupeře a je vzdálen minimálně dvacet kilometrů od stadionu Bukovky.

V sobotu je na programu sousední derby v okresním přeboru. Bukovka hostí Křičeň. Obě obce jsou od sebe vzdáleny tři minuty autem, nějaké dva kilometry. Teď se spolu střetnou někde v „horoucích peklech“. Fanoušci i hráči hostujícího týmu jistě svému protivníku na dálku děkují…

Pro úplnost, oba hříšníci: hráč Vondrouš i vedoucí týmu A. Branský vyfasovali předběžný zákaz činnosti od 1. listopadu. Do vyřešení případu má druhý jmenovaný zákaz vykonávat veškeré funkce v rámci zápisu o utkání.

Bukovka si nakonec vybrala hřiště v Mněticích. 

"Na základě došlé pošty od klubu TJ Bukovka sekretariát OFS a STK OFS Pardubice sděluje, že se utkání Bukovka - Křičen se odehraje v původním termínu, tedy v sobotu 6.11.2021 od 13.30 hodin na hřišti TJ Sokol Mnětice," stojí v oficiální zprávě.