Měl to být velký podzimní tahák. Na jedné straně bývalý slávista Karel Piták v dresu Lovčic, na straně druhé sparťanská legenda Jiří Novotný hájící barvy Olympie Hradec Králové. K očekávanému hitu, který měl být na programu o víkendu 7. – 8. října 2023, ale nakonec nedošlo. Hostující tým dva dny před zápasem oznámil, že se kvůli marodce do Lovčic nedostaví.

Olympia Hradec Králové (zelení) má v týmu nejvíce hvězd.
Zvučný přebor Hradecka: legendy Slavie a Sparty, nejlepší šutér ČR i hvězda MMA

Věc nejprve projednala Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu Hradec Králové (okolnosti + dostupné materiály) a předala Disciplinární komisi OFS Hradec s návrhem na kontumaci utkání 3:0 ve prospěch Lovčic. Olympia měla navíc uhradit pokuty – 5000 korun na účet Lovčic a 3000 korun na účet OFS. Disciplinárka následně tento návrh přijala a potvrdila.

Okresní přebor: Nechanice (tmavě modří) - Olympia Hradec KrálovéOlympia Hradec Králové i s Jiřím Novotným (oranžové kopačky).Zdroj: Lubomír Douděra

Klub z hradeckých Kuklen se proti tomuto rozhodnutí odvolal k Výkonnému výboru OFS Hradec Králové. Ten ale na svém zasedání 29. listopadu 2023 toto odvolání zamítl. S tím se Olympia nehodlala smířit a podala návrh na přezkoumání rozhodnutí k Odvolací komisi Fotbalové asociace České republiky. Jenže ani tam neuspěla, takže by mělo platit původní rozhodnutí hradeckého OFS.


Načítám tabulku ...