Pohár předsedy OFS Pardubice – finále:

TJ Sokol Újezd (okresní přebor) – SK Býšť (III. třída).

Dnes 18:00, CFIG Arena Pardubice.

Cesta Újezdu: Semín 7:1 (venku), Sezemice 1:0 (venku), Dašice 4:1 (doma).

Cesta Býště: Chvojenec 2:0 (doma), Dražkovice 2:1 (venku), Srch 3:2 (venku).

Finále poháru je pro oba takovou generálkou před souboji v okresním přeboru v příštím ročníku. Zatímco Sokol Újezd je tradičním účastníkem nejvyšší okresní soutěže, jejich dnešní soupeř SK Býšť poskočil mezi okresní elitu ze třetí třídy.

CFIG Arena je v provozu druhým rokem, je tedy vcelku logické, že se na její ploše uskuteční teprve druhé finále Poháru předsedy OFS Pardubice. V premiérovém zvítězili fotbalisté Křičeně nad Dřítečí 3:1.

close V loňském finále si vyzkoušeli prvoligové prostředí fotbalisté Křičeně (v červeném) a Dříteče. info Zdroj: Petr Hrnčíř zoom_in Utkání si nemůže (nesmí) nechat uniknout Lukáš Ouředník. Už jen proto, že bude předávat ceny…

Starostky v hledišti

Slavia, Sparta, Plzeň, reprezentace žen i jednadvacítky. Ale také již zmíněné formace tak trochu zvláštně skloňovaných obcí: Křičeně a Dříteče… Všechny si odupaly pažit na pardubickém svatosvánku.

„Hlavní motivací okresních týmů je zahrát si ve CFIG Areně. Vše se ještě vystupňovalo loňským finále. Všechny kluby viděly, jaká byla akci věnována pozornost. Vyběhnout k utkání na tak velkém stadionu a vyzkoušet si prvoligový pažitu, to se hráčům podaří možná jednou za život,“ přidává své poznatky z dění okolo finále Lukáš Ouředník, sekretář OFS Pardubice.

Kapacita pardubické areny je 4620. Našly se zápasy, kdy už byla vyprodána, což v tomto případě určitě nehrozí. Čistě teoreticky, kdyby dorazili všichni obyvatelé Újezdu u Přelouče i Býště, tak by ji zaplnili zhruba z poloviny, když drtivou převahu by měla obec na Holicku. Asi tak pětinásobnou.

„Finále je samozřejmě nejvíce zajímavé pro lidi z obcí, které budou hájit jejich čest. V loňském roce bylo na vrchol poháru zvědavo kolem pěti stovek fotbalových fanoušků. To byl velice slušný počet. Věřím, že se mu přiblížíme,“ přemítá.

Na rozdíl od mistrovských zápasů, které se započítávají do tabulky sezony je tento zápas ostře sledován. V mediích i okresní fotbalové společnosti. Ne nadarmo se koná tři dny po finále Ligy mistrů… Na tribuně tak nesmí chybět generalita svazu. Toho okresního určitě a pozvaní jsou i kolegové z kraje.

„Na zápas se chystá kompletní Výkonný výbor OFS. Samozřejmě jsou pozvaní členové všech komisí, zástupci partnerů okresních soutěží a v neposlední řadě i starostky obou obcí. Máme připraveno i pět míst do V.I.P. pro pět lidí z vedení zúčastněných klubů. Akce má sportovní přesah,“ zmiňuje Ouředník společenskou stránku finále.

Real Madrid jako vítěz finále Ligy mistrů vyinkasoval čtyři miliony eur. Co čeká na premianta Poháru předsedy OFS Pardubice?

(směje se) Žádná finanční cena, ale vysoká prestiž určitě. Bude to podobné jako v loňském roce. Tedy pohár, balení piv a další drobnosti. Není to o penězích, ale o pocitu vůbec si zahrát na takovém staďáku. Mít ze zápasu fotky a hlavně si zabrat čestné místo mezi vítězi,“ vysvětluje Lukáš Ouředník.