Největší radost mají v Pardubičkách, které přezimují v pozici lídra. K zahození jistě není ani třetí místo Horních Ředic. V horní polovině tabulky figurují ještě Rohovládová Bělá a Přelouč. Nejhůře, ale zdaleka ne špatně, je na tom nováček z Rosic.

SK PARDUBIČKY
Luboš Pilař, trenér: „Po velmi úspěšné jarní části minulé sezony jsme si na sebe tak trošku ušili bič. Do nového ročníku jsme nastupovali v očekávaní, jestli si mužstvo udrží svojí výkonost. Musím říct, že jsem byl překvapen z toho, jak si to všechno sedlo. Kádr z minulé sezony jsme doplnili o Honzu Fidru a hráče, kteří skončili v dorostu. Tím jsme zvýšili konkurenci.

Podzimní část sezony bych rozdělil na dvě části, tu větší část můžu hodnotit jako velmi úspěšnou, kdy jsme z deseti zápasu osmkrát vyhráli, jednou si odvezli bod z venkovního zápasu a jednou prohráli. Nicméně ta prohra v Rosicích mě štve ještě teď, tři měsíce po utkání. Nejsem neštvaný kvůli tomu, že jsme tam nebodovali, i když mě to samozřejmě mrzí. Jsem však naštvaný z toho, jaké hlupáky tam z nás udělal jak hlavní rozhodčí, tak následně i disciplinární komise. Ta místo toho, aby potrestala viníka frašky, která se na hřišti odehrála, tak alibisticky potrestala našeho hráče zákazem činností na čtyři měsíce. A to je pro mě něco naprosto nepochopitelného. Cítíme obrovskou křivdu a nespravedlnost.
Na konci podzimní části se nám už tolik nedařilo herně ani střelecky. Proto jsme prohráli doma s Poličkou i ve Svitavách. Naštěstí poslední zápas na domácí půdě s Bělou jsme zvládli a tím si zajistili přezimování na prvním místě. Když to shrnu, tak podzimní část nemůžu hodnotit jinak než jako velmi úspěšnou. Chtěl bych tímto poděkovat jak vedení, které nám vytváří kvalitní podmínky pro přípravu, tak hráčům za to, jak cely podzim poctivě přistupovali k zápasům i tréninkům.“

FK HORNÍ ŘEDICE
Petr Kopa, hrající asistent trenéra: „Začátek podzimu jsme měli ospalý a náš rozjezd byl pomalejší. Vždyť jsme ve třech kolech získali jen dva body. Je však nutné podotknout, že jsme do týmu zařadili několik mladších hráčů a ti se herně trochu hledali. V domácím zápase s Kunčinou jsme pak odstartovali sérii šesti výher v řadě. Po pět duelů jsme udrželi čisté konto se skórem 17:0. Celkově jsme devět utkání neprohráli v normální hrací době. V posledních třech kolech jsme střídali výsledky prohra, výhra, prohra.

Nakonec z toho rezultovala výborná třetí příčka a zisk 25 bodů. Dokonce o dva více než minulý podzim. Výborné zápasy jsme odehráli v Rosicích, Zámrsku, naopak nic moc byl výkon s Bělou a špatný pak úvodní ve Svitavách a v Přelouči.

Výsledkové zklamání pak je poslední zápas s Poličkou.

Soutěž je vyrovnaná nikdo výrazně nevyčnívá. Je to vidět i na bodovém zisku kdy osmý má na prvního ztrátu jen sedm bodů. S podzimem u nás panuje spokojenost jak mezi hráči tak i u našich příznivců a funkcionářů. Chtěl bych pochválit celý tým za přístup i bojovnost a vedení i diváky za podporu. Můžeme jim slíbit, že se přes zimu dobře připravíme do bojů o čelo tabulky…“

TJ SOKOL ROHOVLÁDOVA BĚLÁ
Jaroslav Novák, trenér: „V letní přestávce nám odešli na poslední chvíli tři hráči základní sestavy do Holic, takže doplňování týmu nebylo jednoduché. Přípravné zápasy se nám ale vcelku povedly, nové posily se dobře zapracovali do sestavy a především do skvělé party, která se tu vytvořila. Start do sezony se nám ale vůbec nepovedl, když jsme na domácím hřišti prohráli s Přeloučí třemi brankami během šesti minut. Následovala šňůra osmi vítězných utkání v řadě, kterou uťal až Zámrsk, kdy jsme opět doma a opět zbytečně prohráli. Přitom jsme vedli již 2:0 a mohli přidat další branky. Místo doražení soupeře přišel zvrat. No a od té doby jsme nevyhráli ani jeden zápas.

Většinu podzimu jsme předváděli kvalitní fotbal, čemuž také odpovídalo umístění v tabulce, kdy jsme neustále atakovali její čelo. V závěru podzimu jsme ale doplatili na tvrdou hru soupeřů, která vyústila ve vážná zranění. A také na neukázněnost některých našich hráčů a jejich přísná vyloučení bez předchozí žluté karty. Neproměnili jsme tři mečboly, když jsme díky zaváhání Pardubiček mohli vystoupat až na vrchol tabulky. Nakonec jsme skončili pátí.“

FK PŘELOUČ
Václav Sůra, trenér:
„Do podzimní části jsme vstoupili velmi slušně. Projevila se velmi dobrá tréninková docházka, která vydržela po celou dobu. Dále pak vhodné doplnění kádru a určitě také dobrá parta, která táhla za jeden provaz. Ačkoli jsme se zlepšovali i herně, začali jsme ztrácet bod po bodu a stali se remízovým králem soutěže. Zejména doma se nám nedařilo uspět za tři body. Herní převahu jsme nedokázali zužitkovat góly, bez kterých se vyhrávat prostě nedá. Mizerná koncovka nás provázela po celou první polovinu soutěže. Dobře rozehrané zápasy jsme ztráceli svojí nemohoucností vstřelit branku. Z tohoto hlediska jsem zklamaný, bodů mělo být určitě víc.

Přes zimu musíme zapracovat na zakončení a dostat hráče do střelecké pohody. Jaro pak ukáže, jak na tom opravdu budeme. Do nového roku přeji hráčům, trenérům a fanouškům pevné zdraví.“

TJ SOKOL ROSICE NAD LABEM
Jiří Tesař, trenér: „I když postavení v tabulce tomu úplně neodpovídá, tak si myslím, že jsme pro nikoho nebyli v podzimní části snadným soupeřem. Všechny zápasy jsme odehráli důstojně. S postavením i počtem bodů už ale tolik spokojen nejsem. Naše hra sice nebyla špatná, ale body jsme bohužel nezískávali tak, jak jsme si představovali. Dovolím si tvrdit, že jsme ve většině zápasů dokonce soupeře přehrávali, jenže… Na to se však nehraje. Jak se říká, vybrali jsme si nováčkovskou daň. Několik bodů jsme poztráceli v penaltových rozstřelech, které nám v loňské sezoně poměrně šly. Je to v přístupu a v hlavách. Každý chtěl penaltu určitě dát, ale někteří k tomu měli přistupovat zodpovědněji. Z toho se doufám poučíme, protože když jste v zápase lepší, tak by bylo spravedlivější mít aspoň o ten bodík víc. To si musí hráči uvědomit.

Suma sumárum. Povedlo se nám předvádět naši hru a být pro ostatní týmy kvalitním soupeřem. Nikdo nás nemůže pomluvit a říct si, jak tyhle Rosice mohly postoupit z I. B třídy…“

Podzimní tabulka
 1. Pardubičky            13 9 0 1  3 32:14 28
 2. Polička                  13 8 2 0  3 27:15 28
 3. Horní Ředice          13 7 1 2  3 29:16 25
 4. Zámrsk                 13 6 1 4  2 28:22 24
 5. Rohovládova Bělá   13 7 1 0  5 30:21 23
 6. Načešice                13 6 2 0  5 31:23 22
 7. Přelouč                  13 4 3 4  2 24:19 22
 8. Svitavy B               13 6 1 1  5 23:26 21
 9. Rosice nad Labem  13 5 0 4  4 28:17 19
10. Ústí nad Orlicí B     13 5 1 1  6 16:26 18
11. Tuněchody             13 2 5 0  6 14:27 16
12. Vysoké Mýto B       13 4 1 1  7 21:22 15
13. Kunčina                13 2 1 0 10 16:51  8
14. Letohrad B            13 1 0 1 11 13:33  4