Kolo plné překvapení. Prvních pět týmů tabulky v posledním podzimním dějství na svého protivníka nevyzrálo. Včetně vedoucího Starého Mateřova.

Prvotřídní senzace. Dříteč, která doma rozdávala body jako na běžícím pásu, vyběhla s lídrem. Výhru outsidera nikdo nečekal. Tedy kromě domácích příznivců. Notabene, když se Mateřov ujal v první čtvrthodině vedení. Dříteč se ale tentokrát nesložila a poměrně rychle vyrovnala. Za nerozhodného stavu podržel několikrát své spoluhráče gólman Frinta. Zkraje druhé půle domácí dokonali obrat. Pak přečkali střelu do tyče a v závěru neplánovanou výhru zpečetili.

Na dálku o vedoucí příčku bojovaly Ostřešany. Jenže také ony selhaly. Jako vysoký favorit vedly nad Sezemicemi po čtrnácti minutách o dvě branky. Jako by je snadný náskok ukolébal a potom do černého mířili jen hosté. Rovněž dvakrát.

Třetí tým tabulky Chvojenec sice nevyhrál, ale bodu z Bukovky si velice považuje. Po hodině hry totiž inkasoval a vyrovnání se dočkal až minutu před koncem.

Čtvrté Mikulovice naopak zaváhaly před vlastními diváky. Po utkání s moravanskou rezervou si další body nepřipsaly. Zatímco domácí své průniky obranou soupeře nedotáhli k více než jednomu gólu, tak hosté dvě střely do sítě dostali.

Pátý Újezd hostil v malém derby Přeloučska Křičeň. A na první půli budou myslet celou zimu. Hosté proměnili prakticky všechny šance a do kabin šli za vedení 4:0. Po pauze vyrukovali domácí s obrovským tlakem, ale více než na góly se nepřiblížili.

Do silného devatenáctibodového středu se posunula Rohoznice. Přitom utkání s přeloučským béčkem bylo herně vyrovnané. Jak už to ve fotbale chodí, vyhrál ten, kdo využíval své příležitosti.

V utkání z dolní poloviny tabulky měla jasně navrch Roveň. Nováček definitivně zlomil odpor posledních Nemošic až po změně stran.

1. KOLO

Dříteč – St. Mateřov 3:1

Fakta – branky: 25. Daněk, 49. Pluhař, 85. Klofanda – 13. Hlaváček. Rozhodčí: Horák. ŽK: 1:4. Diváků: 90. Poločas: 1:1. Dříteč: Frinta – Černohorský, Pluhař, Vrážel, Bednář, Klofanda, Hausner, Štěpán, Daněk, Voříšek, Linha. Střídal: Kušnír. Starý Mateřov: Skalický – D. Holek,T. Holek, Zach, Šťastný, Suchý, Šrám, Nägele, Kaválek, Kovařík, Hlaváček. Střídal: D. Jonáš.

Bukovka – Chvojenec 1:1

Fakta – branky: 60. Kouba – 89. Vrátil. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:3. Diváků: 40. Poločas: 0:0. Bukovka: Koudela – Zounar, Dobrovolný, Vondrouš, Jánský – Rež (89. Novotný), Jičínský, V. Branský, A. Branský (64. Vašíček) – Abbrent, Kouba. Chvojenec: M. Pavlíček – Burkovič (46. J. Pavlíček), Richter, Skutil, Pokorný – Ehl, Zbudil, Vach, Černý – Vrátil, Dominik Nechvíle ( 60. Daniel Nechvíle).

Mikulovice – Moravany B 1:2

Fakta – branky: 18. Kříž – 11. Švadlenka, 55. Čáň. Rozhodčí: Nekvapil. ŽK: 2:2. Diváků: 30. Poločas: 1:1. Mikulovice: Těšinský-Hanzl (26. Karlík), J. Vencl, Křivka, Václavek – Štěpán (73. Soukup), Kříž, Valský (63. Vohralík), P. Vencl, Hyxa – Stefanov. Moravany B: M. Branda – Holeček, Kulhánek, Bakeš, Novotný (79. Smejkal) – Kubík, Švadlenka (46. Janatka), Dostál, Kakrda – Kaluža (77. Mikan, 90. Fibikar), Čáň.

Rohoznice – Přelouč B 4:1

Fakta – branky: 63. a 73. Dvořák, 20. Školník, 22. Spěvák – 50. Martin Beránek. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 1:3. Diváků: 30. Poločas: 2:0. Rohoznice: Francl – Skoupý, Šmaha, Metelka, Křenek – Školník, Spěvák, Franc, Fidler – Holanec, Ovečka. Střídali: Dvořák, Vasilev, Tudorie. Přelouč B: Norek – Martin Beránek, Hladík, Musil, Školník – Miláček, Pištora, Milan Beránek, Dostál – Kačírek, Forman . Střídali: Capay, Dlask.

Újezd – Křičeň 3:5

Fakta – branky: 55. Doležal, 64. Vohralík, 65. Špitalský – 5. a 8. Biath, 16. a 59. Vanžura, 44. Urbanec. Rozhodčí: J. Rambousek. ŽK: 2:3. Diváků: 40. Poločas: 0:4. Újezd: Jandák – M. Rozsévač, Jiří Petříček, Chlumecký, Rambousek – Mindek, Filip, Jakub Petříček, J. Rozsévač – Vohralík, Doležal. Střídali: Rusín, Špitalský. Křičeň: Štěpánek – L. Hanzl, Půlpán, Vácha, Malý – F. Gloza, Vanžura, Urbanec, Zeman – Biath, Kuřera. Střídal: D. Hanzl.

Ostřešany – Sezemice 2:2

Fakta – branky: 6. Vohradník, 12. Jeníček – 22. Blažek, 67. P. Sušil. Rozhodčí: Ortikov. ŽK: 3:2. Diváků: 90. Poločas: 2:1. Ostřešany: Šmíd – Havlíček, Hájek, Jeníček, Paštyka, Vilím, Hodás, Moravec, Zelenka, Vojíř, Vohradník. Střídali: Ledvinka, Dufek, Pechmann. Sezemice: Trnka – Borovec, Blažek, Hrdý, Tláskal, Řehák, D. Sušil, Holeček, Kuclér, Kmetík, Knaute. Střídali: Michal Brychta, P. Sušil, Andr.

Roveň – Nemošice 4:1

Fakta – branky: 50. a 69. z penalty Hofman, 34. J. Krpata, 52. Žatecký – 63. Šimek z penalty. Rozhodčí: Ziegler. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Roveň: Baláš – T. Krpata, Mládek, Roček, Mile, Žatecký, Hofman, Melc, Machatý, J. Krpata, Král. Střídal: Shejbal. Nemošice: Zahradník – Šimek, Vítek, Vaculík, Vlasák, Němec, Řezníček, Otava, Bělohlav, Petržel, Ťopek. Střídali: Jukl, Frosch, I. Turachok.

VILÉM III. TŘÍDA

1. KOLO: Pardubičky B – Opatovice n. L. 0:5 (0:2). Branky: Richter 3, Perůžek, Pech. Valy – Přelovice 0:4 (0:1), Řehák, Blažek, Středa, Šprync. Mnětice – Rohovládova Bělá B 3:4 (1:2), Křivka, Moravec, Lamberský – Boháček 2. M. Ryba, Tomič. Tetov – Dražkovice 1:5 (0:2), Němec – Vladyka 2, Svoboda, Kubánek, Souček. Selmice – Torpedo Pardubice 1:2 (0:0), Molnár – Pašťalka, Roman. Ostřetín – Jaroslav 2:1 (2:1), Hlava, Liška – Jirout z pen. Staré Hradiště – Dašice 4:11 (0:5), Večeřílek 2, Erban, Klapka – J. Englich 4, J. Vajer 3, O, Vajer, Kučera, Marci, Paus.

IV. TŘÍDA HOLICKO

1. KOLO: Holice B – Býšť 5:0 (1:0), Kopřiva 3, Velinský, Roček. Horní Ředice B – Popkovice 4:1 (1:0), Skoumal, Dědič, Dostál, Fliger – P. Zvolenský. Dříteč B – Staré Čívice 1:1 (1:1), Voříšek – Málek. Litětiny – Vys. Chvojno 0:1 (0:1), Zběhlík. Opatovice B – Dašice B 1:0 (1:0), Bíro. Paramo Pardubice – Veliny 1:2 (1:1), Dušek – Švanda, Trojan. Chvojenec B – Nemošice B 1:1 (0:0), J. Zbudil – V. Turachok.

IV. TŘÍDA PŘELOUČSKO

1. KOLO: Semín – Lány na Důlku 3:2 (1:2), Cichra, Kosina, Živný – Pilař, Vašíček. Choltice B – Jankovice 2:2 (1:2), Zerzán, Kohoutek – Hubička, Jedlička. Kojice – Rybitví 5:2 (4:2), Král, Moravec, Skřivánek z pen., Mach, Kuch – Válek z pen., Šáravec. Řečany nad Labem B – Přelouč C 7:1 (3:0), Novotný 3, Chára 2, Vančura, Hostinský – Nechvíl. Újezd B – Dolany 1:1 (0:1), Trojáček – Petránek. Starý Mateřov B – Zdechovice 1:0 (0:0), Vašíček. Přelovice B – Srch B 7:3 (6:2), Šprync 3, Tomášek, Born, Pohanka, Vrzal – Kopecký 2, Mládek. Lázně Bohdaneč B – Staré Ždánice 9:1 (1:1), Markl 3, P. Bohatý 2, Ryšavý, Rogovik, Žurek, Škáva – Šmíd.

1. Lázně Bohdaneč B 14  12 1 1 53:10⋌37
2. Řečany nad Lab. B 14  11 1 2 67:16⋌34
3. Přelovice B 14  8 3 3 39:18⋌27
4. Kojice 14  8 3 3 37:22⋌27
5. Semín 14  7 1 6 36:23⋌22
6. Dolany 14  6 4 4 29:31⋌22
7. Choltice B 14  6 3 5 29:27⋌21
8. Lány na Důlku 14  7 0 7 36:36⋌21