Tak "trochu" nepoměr

Míč je ale kulatý stejně pro hvězdy Manchesteru City či hráče TJ Sokol Semín. V prvním případě se jedná o nejbohatší klub na světě. Dle studie je jeho hodnota přes 33 miliard korun. Semín se s ním nemůže měřit, ale proč jen tak nehodit na papír, jakou by mohl mít cenu…

Kvarteto persón z obce i klubu se pokusilo o nějaký odhad. Lišil se podle jejich pravomocí.

Jedním z nejdražších hráčů Citizens je útočník Raheem Sterling. V roce 2015 za něj „vyplázli“ Liverpoolu 49 milionů liber, na koruny to vycházelo na 1,84 miliard.

Rovněž v Semíně se plácli přes kapsu. V létě z ní vytáhli 10 000 Kč, což je pro změnu zhruba 342 liber…

„Naší nejdražší posilou se stal Václav Šindelář, kterého jsme koupili z TJ Sokol Volárna,“ přibližuje semínský boss René Živný.

Jenže „Sterling“ toho moc v novém dresu neodehrál.

„V prvních zápasech dával góly, ale pak se bohužel zranil,“ lituje Živný.

Zatímco za Sterlinga má trenér Pep Guardiola na každém prstu náhradu, tak ve čtvrté třídě je každý výpadek těžce řešitelný problém.

Talentovaný mladík

Semín ale obrazně sáhl do kádru United, městského rivala Manchesteru.

„Máme v týmu někoho, jako kdysi byl Marcus Rashford. Mladý, sedmnáctiletý Josef Král, už hraje pravidelně v základu a je velice šikovný. Je to kluk ze Semína, který prošel přes mládež Přelouče a nyní je u nás zpět,“ zmiňuje se o svém diamantu René Živný.

Pro zajímavost Rashford momentálně bere v Reds 200 000 liber týdně. A Pepík Král? Ten hraje fotbal jen pro radost! Ale ono se nedá všechno změřit jen penězi. Hlavně hodnota člověka…

Ilustrační foto
Hráči se trefovali do špatných sítí