Milín v cestě za prvním místem odstranil posledního soupeře, který ho mohl potenciálně ohrozit v cestě za prvenstvím. Stejně jako minulý týden ve Velimi, tak i nyní v Tuchlovicích po celých devadesát minut dominoval. Už v páté minutě otevřel skóre šestnáctou trefou v sezoně nejlepší střelec soutěže Kadlec a do přestávky na něj navázal ještě jeho kolega z útoku Gabriel.

„Musím říct, že docela dobrý zápas a čekal jsem ho horší, že nás budou víc přehrávat. V poli jsme se jim ještě jakžtakž vyrovnali, ale ukázali se jejich útočníci. Stanislav Gabriel předvedl kvalitu v zakončení,“ komentovala šlágr víkendu domácí hvězda Zdeňka Folprechta. Diváci v Tuchlovicích se báli vysokého přídělu. Gabriel ale přidal druhou trefu v zápase až čtvrt hodiny před koncem. Na Kadlece tak ztrácí už jednu branku. Zápas nakonec skončil 0:3, což brali domácí ještě za přijatelný výsledek.

Roman Bednář zažil vítěznou premiéru na lavičce Příbrami
Náročných 48 hodin Bednáře. Celá záležitost zaskočila všechny. Krejčímu děkoval

„Herně to bylo podobné. Když jsme začali presovat a začali hrát jeden na jednoho, tak jejich útočníci i krajní hráči mají kvalitu. Na tuhle soutěž až moc velkou,“ uznal Folprecht. „Čekali jsme, že nás bude čekat těžké prostředí, přijde hodně lidí a jsem rád, že jsem utkání takhle zvládli. Říkali jsme si, že dva poslední odehrané zápasy byly nejdůležitější. Tuchlovice byly na tom nejlépe po fotbalové stránce, s kým jsme hráli. Působily velice dobře, chtěly hrát fotbal a kvalita zápasu byla super,“ pochvaloval si brankář hostů Marek Štěch.

Milín tak odstranil z cesty další celek z předních pozic tabulky. Na prvním místě má luxusní náskok 16 bodů a pokud ho udrží, tak už za měsíc může slavit celkový triumf v krajském přeboru. „Oba poslední dva zápasy venku jsme chtěli vyhrát už jenom kvůli tomu, že jak Velim, tak Tuchlovice byly celou dobu za námi a jedná se o nejkvalitnější dva týmy v soutěži ohledně fotbalovosti i organizace. Dokázali jsme tak, že jsme na prvním místě oprávněně. Soupeř žádnou vyloženou šanci neměl,“ komentoval trenér Martin Malý.

Tuchlovice – Milín 0:3 (0:2)

Branky: 38. a 75. Gabriel, 8. Kadlec. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Horák – Hamouz, Brýl. Diváci: 585.

Tuchlovice: Skalák – Pudil, Fitko (46. Kraus), Duchoň, Nosek (6. Kárník), Cabejšek (69. Brnovják), Bureš (56. Baratynskij), Růžička, Tóth (86. Hodan), Folprecht, Pihrt.

Milín: Štěch – Kvída, Mazuch, J. Obdržal, Dolejš – Soldát, Pohořálek (85. Zákoucký), Šilhavý (78. Kunc), Šedivý (71. Rom) – Gabriel (81. Bican), Kadlec (17. Mezera).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...