K tomu jim pomohla výhra v Příbrami, kterou Východočeši zdolali 1:0. Po 33. kole už mají na kontě 52 bodů. „To zní hodně dobře, asi bych to nečekal, ale je to tak. Takové příběhy se dějí,“ prohlásil pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Fotbalisté Pardubic vedli v Příbrami už od druhé minuty, kdy faul na Solila potrestal z penalty Brazilec Cadu. „Jsme šťastní, že jsme zvítězili a dostali se přes hranici padesáti bodů. Bylo to těžké, ale začátek nám vyšel, rychle jsme vedli,“ řekl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Středočeši potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na záchranu. „Ve druhé půle jsme chtěli více držet míč. Domácí měli standardky, ale naštěstí jsme všechno ustáli. Bylo tam i dost rohů, ale nic tam nepropadlo,“ dodal Novotný.

Těsné vedení Pardubičtí udrželi až do konce utkání. „Byl to dost zvláštní zápas, nic nám nešlo, nebyli jsme si schopni přihrát. Byla tam ovšem bojovnost, navíc jsme dokázali odvrátit standardky Příbrami a vezeme vítězství," popisoval záložník Jeřábek.

Zatímco domácí bojovali o záchranu, hosté stále hrají s teoretickou šancí na pohárovou příčku. „Na sebe jsme tlak nevytvářeli, oni museli, nic jiného jim nezbývalo. Myslím, že to na nich taky bylo vidět. My jsme mohli být v pohodě," doplnil Jeřábek. 

Prvoligová sezona skončí v sobotu, kdy Pardubice v Ďolíčku hostí od 17 hodin třetí Jablonec.