Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 2:1

Fakta – branky: 26. Kovařík (Hála), 74. Matoušek – 47. Sychra (Patrák). Rozhodčí: Hocek – Hájek, Váňa. ŽK: 64. Hála, 90+4. Köstl – 51. Chlumecký, 83. Solil, 83. Vacek. Poločas: 1:0. Bohemians Praha 1905: Soukup – Křapka, Vondra, Hybš – M. Dostál, Hůlka (C), Beran, Kovařík (90+4. Köstl) – Prekop (68. Puškáč), M. Kozák (59. Jan Matoušek), Hála (68. Ristovski). FK Pardubice: Kinský – Halinský, Ortíz (79. Kukučka), Chlumecký – Icha, Donát (79. Vacek), Solil, Hlavatý (C) – Brdička (46. Sychra), Krobot (63. Zlatohlávek), Patrák (63. Daněk).

Pardubice začaly v Ďolíčku aktivně a do vedení je mohl poslat Brdička, který se šikovně uvolnil ve vápně po přihrávce Tomáše Solila. Jeho střela na bližší tyč však neměla správnou razanci a domácí gólman si vše pohlídal. Po dalších minutách, které se odehrávaly spíše ve středu hřiště, dali o sobě vědět i Klokani. Kinský si však míč po střele Berana v klidu lapil do svých rukou.

Zřejmě dosavadní největší šanci zápasu si v 25. minutě připsali domácí. Prekop vyslal průnikovou přihrávkou do úniku Matyáše Kozáka. Ten v situaci jeden na jednoho chtěl propálit Antonína Kinského, ale míč mířil mimo tři tyče.

Netrvalo však dlouho a paradoxně z méně nebezpečné situace Bohemians udeřili. Hůlka se skvěle uvolnil na pravém křídle a přihrál na malé vápno, odkud Hála z jedničky vyslal oblouček za obranu hostů, kde si nabíhal Jan Kovařík. Ten neměl složitou situaci a míč dorazil za brankovou čáru - 1:0.

Klokani pokračovali v tlaku a blízko k brance byl opět Kovařík a také Prekop. Pardubičtí však nebezpečné okamžiky přežili.

Hra se následně přelevála z jedné strany na druhou, ale žádnou další šanci si ani jeden z týmů nepřipsal a do kabin se tak šlo za výhodnějšího stavu pro domácí.

Konec tabulky se vyrovnává

Kováčova družina brzy ve druhé půli srovnala. Nejprve k Halinskému propadl centr Hlavatého, ale pardubický obránce pálil jen pánu Bohu do oken. O necelou minutu později se však hosté již radovali. Hrdinou se stal střídající Vojtěch Sychru. Toho vyslal do úniku Vojtěch Patrák a východočeská "sedmadvacítka" šikovně obhodila domácího gólmana - 1:1.

Byť červení byli aktivnější, tak Bohemians si taktéž dokázali připsat nadějné příležitosti. V průběhu 60. minuty si musel dávat pozor Kinský proti šikovně ukryté střele Matouška.

Právě tento střídající žolík, který nahradil nevýrazného Kozáka, poslal domácí tým do jednobrankového vedení. Matoušek se nejlépe zorientoval v prostoru malého vápna a prostřelil Kinského. Tím tak nejlépe oslavil svůj návrat na ligové trávníky po dlouhém zranění.

Svěřenci trenéra Radoslava Kováče následně měli ještě patnáct minut na vyrovnání nepříznivého výsledku. Byli to však Klokani, kteří byli více nebezpeční a Východočeši tak v pražském Ďolíčku těsně prohráli 1:2. Konec základní části jim tak vůbec nevyšel a v nadstavbové části musí zabrat, jelikož na čtrnácté a patnácté místo mají náskok pouhých tří bodů a na poslední České Budějovice "jen" čtyři.