„Musím říct, že když jsem skákal, už jsem věděl, že na střelu nedosáhnu. Trefil to neuvěřitelně, letěla razantně přesně k tyči,“ popisoval Boháč. Plzeň tím pádem získala v 75. minutě těsný náskok. „Sám Hejda prý říkal, že se mu to takhle povede jednou za deset let. Mohl si to nechat až na příští týden,“ pousmál se pardubický brankář.

Podle Boháče měly Pardubice v souboji s prvoligovým lídrem minimálně na bod. „S Plzní jsme hráli dobrý zápas. Nepouštěli jsme soupeře do žádných větších šancí, určité skrumáže tam měly oba týmy. Jednou se to odrazilo k nim a Hejda to trefil fantasticky. My jsme podobné situace nevyužili. Byl to remízový zápas, škoda, že jsme ho ztratili,“ řekl Boháč.

FORTUNA:LIGA - 9. kolo: FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň
Pardubice neskórovaly a s lídrem v Ďolíčku padly

Po startu za béčko a v poháru si po dlouhé době zachytal i v nejvyšší soutěži. „Už to byla několikátá operace toho kolene, prostě to zabralo šest měsíců a náročné to bylo. Ale už jsem chytal za béčko a v úterý v poháru, takže jsem byl připravený,“ ujistil.

Pardubický mančaft zažívá horší úvod sezony než v předchozím ročníku. Tým získal v devíti zápasech šest bodů. „Myslím si, že na takovém výkonu jako proti Plzni můžeme stavět dál. Podle mě jsme si zasloužili remízu, Plzeň byla šťastnější. Krize? Ta bude, pokud po třiceti kolech budeme na posledním místě,“ prohlásil Boháč.