FORTUNA LIGA – 13. kolo:

Dynamo České Budějovice (14. místo, 10 bodů, 14:29) - FK Pardubice (13. místo, 10 b. 10:18)

Sobota 15:00, Střelecký ostrov

Tamní Dynamo je v tabulce FORTUNA:LIGY na 14. místě se ziskem deseti bodů. V posledním utkání nestačili svěřenci trenéra Tomáše Zápotočného na ve formě hrající Spartu Praha. Na Letné sice prohráli 0:4, ale pozor! Dynamo v předešlých zápasech porazilo doma Chrudim 2:0 v MOL Cupu a porazilo také v lize Karvinou.

To Pardubic se výhry příliš netýkají. V letošní sezoně brali svěřenci trenéra Kováče tři body pouze proti Teplicím a Karviné. Nutno však říct, že Východočeši v posledních třech zápasech remizovali. V posledním zápase se rozloučili s Olomoucí smírně 1:1, byť sahali po vítězství až do posledních vteřin. Pardubice se navíc musely obejít bez svého hlavního trenéra Radoslava Kováče, který sledoval zápas pouze z tribuny.

„Je trochu horší být během zápasu na tribuně. Na druhou stranu jsem měl výborný pohled na hru. Byl jsem hodně vysoko a vše jsem skvěle viděl,“ vrací se k minulému střetnutí.

A jak ho tedy viděl z ptačí perpektivy?

"První poločas jsme hráli velmi kvalitně. Naše organizace hry byla výborná. Chybí tomu ale koncovka. V závěru šla navíc naše hra hodně dolů. V bloku jsme se nechovali tak, jak bychom měli, a z toho pramenil inkasovaný gól. Ztratili jsme dva body," opakuje známou pravdu český internacionál.

Život a ten fotbalový také jdou dál. Jeho mužstvo čeká první ze dvou záchranářský soubojů na přelomu října a listopadu. Zní to trochu jako sci fi, ale Pardubice mají s Dynamem příšernou vzájemnou bilanci. Vždyť z posledních sedmi zápasů s ním vybojovaly pouze bod za bláznivou remízu 3:3. Naposledy ho porazily ještě ve druhé lize (1.9. 2018). Nutno podotknout, že v posledních třech zápasech byly Jihočechům minimálně vyrovnaným soupeřem.

„Tohle nijak to nevnímáme.V tréninku jsme hráčům opakovali věci z posledního utkání v Českých Budějovicích, kde jsme třicet minut vypadali dobře, ale nemělo to efektivitu,“ říká Kováč a dodává, co od střetnutí se sousedem z tabulky čeká:

„Oba týmy chtějí hrát fotbal. České Budějovice si zakládají na rozehrávce od gólmana. Na obou stranách to bude hodně podobné. Sám jsem na to zvědavý, ale věřím, že jsme dobře připraveni.“

„Mají šikovné hráče. Šigut, Alli, Adediran. Střed hřiště mají nadstandardní - jak Čermák, Hellebrand nebo Hora jsou skvělí hráči. Zkrátka má Dynamo kvalitní tým," poukazuje "znovu" hlavní kouč Pardubic.