Pardubický tým si před zápasem s Libercem střihl čtrnáctidenní pauzu, jelikož jejich střetnutí s Karvinou bylo kvůli podmáčenému hřišti odložené.

„Na zápas v Karviné jsme se všichni těšili, protože jsme se po utkání se Spartou cítili dobře. Věřili jsme, že bychom tam vybojovali tři body. Bohužel se střetnutí nekonalo. Místo toho jsme v sobotu odehráli 70 minut modelového utkání, které trochu nahradilo ligový duel,“ vysvětluje Icha.

FORTUNA LIGA, 19. kolo:

FK Pardubice (14. místo, 13 bodů, 13:25) vs. FC Slovan Liberec (8. místo, 25 bodů, 28:27)

Zítra 15.00, CFIG Arena

V kalendářním roce 2023 se Východočeši naposledy představí v domácí CFIG Areně proti Slovanu Liberec.

„Hrozně se na poslední domácí zápas tohoto roku těším. V sobotu budeme chtít našim fanouškům udělat radost a získat tři body. Chceme divákům ukázat hezký fotbal a dobře se rozloučit s rokem 2023,“ hlásí odhodlaně jednadvacetiletý záložník.

Pardubičtí fotbalisté sahali proti Spartě po bodovém zisku. Plány ale zhatil dvougólový Ladislav Krejčí.
Kováč se musí obejít bez potrestaného Mikuly. Sparta schytala trest za fanouška

Pardubice se v letošním ročníku FORTUNA:LIGY již se svým zítřejším soupeřem potkaly. Hráči i trenéři tak vědí, s čím do toho jdou.

„S Libercem jsme letos už hráli. To ale bylo úplně jiné roční období. Hřiště v prosinci nemůže být v takové kondici, jako bylo v létě. Musím ale říct, že v Pardubicích máme vždy skvěle připravené hřiště. Budeme tedy chtít hrát náš kombinační fotbal a Liberec přehrát.“

I přes povedené výkony Východočechů v posledních duelech, se body ne a ne dostavit. Čím to může být?

„Nejvíce nás tlačí bota ve střílení branek. Musíme se tedy co nejvíce dostávat do střeleckých šancí, a ty proměňovat. V obraně nehrajeme špatně, ale v ofenzivě je potřeba přidat a dávat góly,“ odpovídá Marek Icha.

William Mukwelle se postaral o vyrovnávající branku. VAR však našel ofsajd a Pardubice tak musely kousat těsnou prohru 1:2.
Zlatohlávek proti Spartě vykřesal naději na body svojí životní trefou

Libereckému Slovanu patří aktuálně v tabulce nejvyšší soutěže 8. příčka. Svěřenci trenéra Luboše Kozla mají dokonce pátou nejlepší ofenzivu v lize, když letos nastříleli už 28 branek. Jejich sílu demonstruje i osm zápasů bez prohry.

„Liberecký tým má velice silnou útočnou řadu. Tupta s Frýdkem budou hodně nebezpeční. Znovu ale opakuji: soustředíme se na nás a chceme hrát naši hru,“ ujišťuje jednadvacetiletý hráč.