Plzeň - Ostrava 1:0

O výhře rozhodl v závěru prvního poločasu z penalty Jean-David Beauguel, který se stal nejlepším střelcem první ligy s 19 góly. Po závěrečném hvizdu se řada fanoušků neudržela v ochozech a přiběhla slavit na hřiště. Domácí hráči převzali pohár ve speciálních tričkách a kšiltovkách. Viktoria v sezoně udržela domácí neporazitelnost.

Fotbalisté plzeňské Viktorie přebírají pohár za vítězství ve fotbalové 1. lize. Na hřišti ve Štruncových sadech oslavují zisk šestého titulu.
Mistři ligy! Viktoriáni si po výhře nad Baníkem převzali trofej

Branka: 42. Beauguel z pen. Rozhodčí: Starý - Hrabovský, Machač - Szikszay (video). ŽK: Beauguel - Chlumecký, Pokorný. Diváci: 11.293 (vyprodáno).
Plzeň: Tvrdoň - Řezník (59. Holík), Santos, Hejda, Havel - Kalvach, Bucha - Kopic (59. Chorý), Sýkora (81. Čermák), Mosquera (74. Šulc) - Beauguel (74. Pernica). Trenér: Bílek.
Ostrava: Budinský - Boula, Pokorný, Chlumecký, Fleišman - P. Jaroň, Budínský (63. Falta), Klíma (68. Smékal), Kuzmanovič (68. Šín), Buchta (76. M. Jaroň) - Almási (76. Boháč). Trenér: Galásek.

Slavia - Sparta 1:2

Fotbalisté Sparty zvítězili na hřišti Slavie 2:1 a v lize vyhráli v Edenu poprvé od roku 2014 po devíti zápasech. Slávisté zakončili nejvyšší soutěže na druhém místě se sedmibodovým odstupem na mistrovskou Plzeň. Letenští za ní zaostali o 12 bodů. Skóre v pražském derby, jehož výsledek už neměl vliv na konečné postavení obou týmů v tabulce, otevřel sparťan Tomáš Čvančara. Ještě v první půli srovnal Petr Ševčík. V 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Tomáš Wiesner, přesto o pět minut později rozhodl dělovkou z přímého kopu o triumfu Letenských Adam Hložek. V nastavení uviděl červenou kartu slávista Srdjan Plavšič, který do Edenu přišel před tímto ročníkem právě ze Sparty.

Sezonu nejvyšší fotbalové soutěže završilo velké pražské derby. Slavia ve svém Edenu podlehla Spartě 1:2.
Takhle bych se chtěl v derby trefit, smekl trenér Horňák před Hložkem

Branky: 39. Ševčík - 20. Čvančara, 83. Hložek. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Kříž - Ondráš (video). ČK: 90.+1 Plavšič - 78. Wiesner. ŽK: Traoré, Hovorka, Usor - Pešek, Vitík, Wiesner, Haraslín.
Slavia: Mandous - Ousou, Kúdela, Hovorka, Jurásek (64. Lingr) - Holeš (80. Usor), Samek (46. Plavšič) - Ševčík (87. Talovjerov), Traoré, Oscar - Tecl (64. Fila). Trenér: Trpišovský.
Sparta: Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Suchomel - Souček (62. Sáček), Ladislav Krejčí II - Pešek (71. Haraslín), Karabec (84. Ladislav Krejčí I), Hložek (85. Vydra) - Čvančara (62. Minčev). Trenér: Horňák.

Slovácko - Hradec Králové 3:0

Slovácko se vítězně se naladilo na středeční odložené finále domácího poháru se Spartou. O výhře týmu z Uherského Hradiště rozhodla proměněná penalta střídajícího Vlastimila Daníčka v první půli a trefy Michala Kohúta a Filipa Vechety po změně stran. Slovácko potvrdilo konečné čtvrté místo v ligové tabulce, které mu zaručuje účast ve 2. předkole Evropské konferenční ligy. Hradecký nováček dokončil sezonu na šestém místě.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) zakončili sezonu v neděli doma proti Hradci Králové.
Slovácko na závěr ligy rozebralo Hradec a naladilo se na finále MOL Cupu

Branka: 29. Daníček z pen., 52. Kohút, 80. Vecheta. Rozhodčí: Batík - Bureš, Žurovec - Franěk (video). ŽK: Reinberk, Kohút (oba Slovácko). Diváci: 3073.
Slovácko: Nguyen - Šimko, Hofmann, Divíšek - Reinberk (60.Tomič), Sadílek (60. Petržela), Kohút (75. Jurečka), Ljovin, Kalabiška (60. Havlík) - Juroška (26. Daníček), Vecheta. Trenér: Svědík.
Hradec Králové: Vízek - Klíma, Král, Čech (60. Jurčenko) - Soukeník (70. Harazim), Dvořák, Doležal, Kodeš, Novotný (81. Kutík) - Rybička (60. Rada), Prekop (60. Kučera). Trenér: Koubek.

Bohemians - Karviná 4:0

Puškáč v den svých 29. narozenin jako devátý hráč v historii samostatné ligy zaznamenal v jednom utkání minimálně čtyři branky, které si rovnoměrně rozprostřel do obou poločasů. Celkem na ně potřeboval 30 minut. Radost ale neměl. Bohemians totiž čeká baráž. Souboj s Opavou pro něj bude pikantní, jelikož právě odtamtud do Bohemians přišel.

Bohemians - Karviná 4:0 (6. kolo nadstavby o záchranu, 14. 5. 2022). Na snímku v popředí čtyřgólový David Puškáč.
Karviná dala lize sbohem. Debaklem v Ďolíčku, kterému šéfoval čtyřgólový Puškáč

Branky: 22., 27., 47. a 52. Puškáč. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Vyhnanovský - Kocourek (video). ŽK: Hronek (Bohemians). Diváci: 4028.
Bohemians: Valeš - Krch, Křapka, Vondra - Dostál, Květ (67. Bartek), Petrák (57. Jindřišek), Hronek (67. Beran), Kovařík - Chramosta (77. Vaníček), Puškáč (57. Koubek). Trenér: Veselý.
Karviná: Neuman - Dramé (76. Qose), Buchta, Kobouri (44. Mikuš) - Sinjavskij (76. Vlachovský), Jursa, Ndiaye, Šehič - Zorvan (80. Svoboda), Chvěja (76. Zych), Bartošák. Trenér: Páník.

Zlín - Jablonec 1:1

Jabloneckým remíza zajistila záchranu v nejvyšší soutěži. Severočechy poslal ve 37. minutě do vedení Davis Ikaunieks, za domácí vyrovnal v úvodu druhé půle Václav Procházka. Zlín doma v lize Jablonec neporazil pojedenácté za sebou a celkově nezvítězil v 17. vzájemném duelu v řadě.

První liga je zachráněná! Ikaunieks posichroval účast v další sezóně!

Branky: 50. Procházka - 37. Ikaunieks. Rozhodčí: Černý - Váňa, Pečenka - Šterba (video). ŽK: Dramé - Malínský. Hübschman. Diváci: 3211.
Zlín: Dostál - Čanturišvili, Kolář, Simerský, Procházka - Fillo (82. Hrdlička), Hrubý (67. Fantiš), Conde, Reiter (62. Dramé) - Jawo (62. Janetzký), Vukadinovič (82. Bobčík). Trenér: Kalivoda.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn - Hübschman - Černák (59. Houska), Kratochvíl, Kubista (90.+1. Silný), Malínský (74. Pleštil) - Ikaunieks (74. Nešpor). Trenér: Vágner.

Teplice - Pardubice 0:2

Fotbalisté Pardubic zvítězili v Teplicích 2:0 a definitivně se udrželi v nejvyšší soutěži. Hosté se dostali do vedení v 37. minutě po vlastní brance Vicua Bulmagy a pojistku přidal v polovině druhého dějství Filip Čihák. Východočeši vyhráli i pátý vzájemný ligový duel. Pardubičtí ve všech pěti kolech nadstavby bodovali, z toho čtyřikrát zvítězili a nakonec ovládli skupinu o záchranu. Tepličtí, kteří už před duelem měli jistotu účasti v baráži, naopak v nadstavbě získali jen dva body a obsadili předposlední místo. Severočeši se o nejvyšší soutěž utkají ve dvojzápase s druhým týmem druhé ligy Vlašimí.

Teplice - FK Pardubice

Branky: 37. vlastní Bulmaga, 69. Čihák. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Antoníček - Berka (video). ŽK: Bulmaga, J. Mareš - Černý. Diváci: 1228.
Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, El Magrábí - Prošek (64. Hural), Bulmaga (46. Vobecký), Sunzu, Kodad - Moulis - J. Mareš (64. Procházka), Sejk (46. Ledecký). Trenér: Jarošík.
Pardubice: Markovič - Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka - Jeřábek - Patrák (84. D. Mareš), Červ (87. Toml), Cadu (71. Sychra), Lupač (71. Vacek) - Černý (71. Huf). Trenér: Novotný.