„Jsme maximálně spokojení, hráčům musíme pogratulovat za jejich výkon. Jsou za tím samozřejmě poslední výsledky. Na co kluci sáhnou, to se jim daří. Je to příjemné,“ chválil po utkání trenér Jaroslav Novotný.

Pardubičtí už ovládli první poločas. Ve 12. minutě držel při rohovém kopu domácí Cedidla za dres Černého, o chvíli později si prohlédl rozhodčí Matějček situaci na obrazovce a nařídil pokutový kop. Míč si vzal stejně jako v duelu proti Spartě Cadu a opět nezaváhal.

Hosté pokračovali v aktivní hře a ve 27. minutě opět zásluhou Brazilce zvýšili na 2:0. Cadu si narazil míč se Solilem, navedl si míč do střelecké pozice a levačkou poslal míč k tyči.

„Čekali jsme, že nás domácí zatlačí víc, ale my jsme do utkání vstoupili výborně. V první půli jsme soupeře do ničeho nepustili,“ řekl Novotný.

Když se domácí objevili před Letáčkem, pardubický brankář míč chytil. Více práce měl každopádně Dostál na druhé straně. Zkoušel to třeba Ewerton, po centru Černého pak Tischler hlavičkoval vedle.

I ve druhé půli do hry zasáhl VAR. Ve 48. minutě rozhodčí nařídil penaltu, ale při kontrole u videa a opakovaných záběrech se ukázalo, že Čihák ve skluzu odebral míč. O faul na Jawa se nejednalo. Penalta zrušena, domácí tak rozehráli jen rohový kop.

Po centru Jeřábka mohl přidat další gól Cadu, ale Dostála neprostřelil. Pak několikrát zasahoval Letáček, vytěsnil i prudkou ránu Jawa.

Pojistka Pardubic přišla v 80. minutě, kdy po rohovém kopu Čelůstky zblízka skóroval David Huf. Stejný hráč pak ještě v nastavení uzavřel na 4:0 pro Pardubice.

„Po přestávce se hra vyrovnala. Hráli jsme zkušeně, drželi míč a chodili do brejků,“ dodal kouč Pardubic. Východočeši vyhráli třetí venkovní zápas v řadě, Zlín pošesté za sebou nebodoval.

Zlín – Pardubice 0:4

Fakta – branky: 15. a 27. Cadu (první z penalty), 80. a 90.+3. Huf. Rozhodčí: Matějček – Podaný, Matoušek. ŽK: Cedidla, Pánik (trenér). Bez diváků. Poločas: 0:2.
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Procházka (35. Matejov), P. Buchta, Simerský – Fantiš, Janetzký, Vraštil (46. Jawo), Cedidla (35. Janošek) – Dramé, Poznar, Potočný (74. Martínez García).
FK Pardubice: Letáček – Cadu (76. Sláma), Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek – Tischler, Solil, Hlavatý (63. Kostka), Ewerton (87. Lee) – P. Černý (63. Huf).