Pardubičtí fotbalisté vstupovali do přípravného období s týdenním mankem, které způsobila účast v baráži. Pauza mezi oběma sezonami se tak zkrátila, a tréninky musí být intenzivnější. Utkání proti Dukle absolvoval pardubický tým po dvanáctidenním náročném cyklu, který byl zaměřen zejména na fyzičku hráčů. O tu se stará zejména kondiční trenér Michal Hampel.

 „Nezamýšlíme se nad tím, proti jakému soupeři budeme hrát. Jde nám hlavně o nás. Máme v týmu nové hráče, proto do nich chceme dostat co nejrychleji náš systém a organizaci hry. Do utkání půjdeme po dvoutýdenním ostrém bloku, což se na hráčích projevilo i v sobotu proti Dukle. Co se fyzičky týče, nebylo to pro hráče jednoduché,“ přiznává.

V přípravě hráči moc volna nemají, naopak se snaží co nejlépe připravit na novou sezonu. Proti MFK Chrudim prý ale budou hráči více odpočatí a fyzicky zdatnější.

„Pro hráče bude zápas s Chrudimí určitě lepší oproti utkání proti Dukle Praha, protože poslední dva týdny byly opravdu fyzicky náročné a únava se projevila. V neděli měli kluci volno, v pondělí toho moc také nebude. Proto si myslím, že proti Chrudimi budou hráči čerstvější a fyzicky zdatnější,“ ujišťuje Hampel.

První dvě utkání přípravy na novou sezonu jeho svěřenci prohráli. Také proto budou chtít hráči okolo trenéra Kováče už vyhrát. 

„Duel s Chrudimí chceme hlavně zvládnout herně. Máme ale za sebou dva přípravné zápasy, které jsme výsledkově nezvládli, z tohoto důvodu ho chceme zvládnout i výsledkově, i přesto, že je to jen příprava,“ dodává Michal Hampel.

Zápas proti MFK Chrudim začíná v úterý od 11:00 hodin na Vinici, vstupenky v jednotné ceně 50 Kč se prodávají v den zápasu v pokladně stadionu na Vinici. Majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma, pro uplatnění volného vstupu jim stačí předložit voucher, který obdrželi po platbě permanentní vstupenky na sezónu 2023/2024.