Druhé střetnutí na soustředění ve španělsku, podruhé proti týmu ze severní Evropy a podruhé vítězství! Pardubičtí fotbalisté po povedeném střetnutí s norským Tromso vyzráli i na dánské Odense.

Utkání ale nezačalo pro východočechy příliš dobře. Hned ve druhé minutě se totiž hosté prosadili, když po rohovém kopu byl úspěšný Ivančevič. Dánové měli více ze hry i následující minuty, ale Kinský již dokázal své spoluhráče zachránit.

Ivan Hašek zavítal na přípravný zápas Pardubic ve Španělsku.
Reprezentační kouč přijel hodit oko na Pardubice: Jsou tu hráči s potenciálem

Kováčova družina ale postupem času přidávala na tempu a s tím přicházely i šance. Brdičkova příležitost ještě nevyšla, ale Marek Icha byl již ve 34. minutě úspěšný. Pardubický obránce vypálil zpoza vápna k levé tyči a dánský brankář na míč nedosáhl - 1:1. Důvodů k radosti ale v úvodním poločase bylo více. V závěru totiž Michal Hlavatý připravil dokonalý míč na přední tyč, kde stál Kryštof Daněk, který rozvlnil síť za zády Bernata - 2:1.

Druhá půle sice nabídla několik příležitostí, ale nikdo ze střelců již nebyl úspěšný. Hra se naopak přitvrdila až na to doplatil Alesanou Manneh, který se poroučel do kabin s červenou kartou. Východočeši následně i přes početní výhodu branku nepřidali, ale i tak oslavili druhé vítězství na soustředění, když dánské Odense porazili 2:1.

Zdroj: Youtube

FK Pardubice - Odense BK 2:1 (2:1)Branky: 34. Icha, 45+2. Daněk – 2. Ivančevič. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváci: 90. FK Pardubice: Kinský – Mareš (62. Surzyn), Halinský (76. Kukučka), Ortiz (76. Donát), Icha (46. Chlumecký) – Kissiedou (62. Krobot), Vacek (62. Darmovzal), Hlavatý (76. Míšek), Daněk (62. Tischler) – Brdička (62. Patrák), Zlatohlávek (71. Černý). Odense Boldklub: Bernat (46. Myhra) – Mourtinsen, Ivančevič, Kadrii (83. Grubbe), Deedson (62. Mucolli), Trybull (62. Manneh), Kjerrumgaard, Owusu (71. Larssen), Al Hajj, Helander (62. Gomez), Slotsager.