První týden se „kopačky“ připravovaly v ryze domácích podmínkách. Respektive čtyři pracovní dny, když ten první hráči absolvovali kondiční testy na FTVS.

„Kluci dostali náročné individuální plány už mezi svátky. Program byl zaměřený hlavně na sílu, protože víme, že tam máme slabiny. Takže o Vánocích si vybírali měli takový aktivní odpočinek,“ pousmál hlavní trenér Radoslav Kováč.

Bývalý český reprezentační obránce nestihl začátek přípravy, protože pobýval na dlouhodobě připravované stáži v klubu lídra Premier League, kterým je překvapivě londýnský Arsenal.

„První týden přípravy v novém roce je za námi. Byl náročný a zakončili jsme ho neplánovaně modelovým zápasem mezi sebou,“ naráží na odřeknuté utkání ze strany plzeňské Viktorie.

Modelový duel se odehrál na béčkovém hřišti Pod Vinicí. V zápase na 2x30 minut, byli hráči pardubického áčka rozděleni do dvou týmů. Pardubický trenér si po utkání pochvaloval herní projev obou mužstev.

„Zápas vypadal velmi dobře. Oba mančafty pracovaly skvěle. Jsou věci, které se nám ještě nelíbí, ale to je v této fázi přípravy úplně normální. Vyzdvihl bych hlavně přístup všech aktérů.“

Oranžový tým vyhrál nad Zeleným 3:0. Lví podíl na jeho výhře měl autor dvou branek Michal Hlavatý.

„Do utkání jsme šli z plné přípravy a musím přiznat, že jsme byli fyzicky vyždímaní. Týden, který zápasů předcházel byl jeden z nejnáročnějších v mé kariéře. Najeli jsme na posilovny a dvoufázové tréninky. Odehrávaly se ve vysoké intenzitě. Jsme pyšný na tým, jak jsme to odpracovali,“ prozradila pardubická opora.

V partě jde vše líp

Hlavatý a spol se nebudou, jak se říká, ulejvat ani tento týden. Naopak. Soustředění je ideální na vylepšení už tak dobré fyzické kondice.

„Měli jsme den a půl na regeneraci. Všichni jsme odpočívali tak, abychom byli připraveni na další náročný týden,“ přibližuje taktiku před odjezdem do Dříteče a dodává: „Hlavně budeme s klukama pospolu, a to se pracuje i regeneruje snáz.“

Kromě polykání tréninkových dávek, kluci odehrají hned dvě přípravná utkání. To první ve středu a druhé v sobotu. Jinak to bude hlavně herní soustředění, zaměřené na taktické věci,“ upřesňuje Radoslav Kováč.

Živanice a Příbram

Nejdříve jeho tým nastoupí proti Živanicím. Středeční zápas je na programu od 16 hodin na umělé trávě v Ohrazenici. Sobotní duel proti lídru druhé ligy z Příbrami se uskuteční v sobotu od 11 hodin na přírodní trávě stadionu Pod Vinicí. Co se týče změn v pardubickém kádru. Tohle je zatím definitiva. Kontrakt na tři a půl roku podepsal s klubem Bartosz Pikul (z Opavy). Další potvrzenou novou tváří je Denis Darmovzal (FK Mladá Boleslav). O jeho hostování se jedná. Naopak na půlroční hostování o soutěž níže odešli Jan Halász (Chrudim) a Petr Kurka (Varnsdorf).

Kromě těchto změn je stále možné využít předprodeje permanentních vstupenek na jarní domácí utkání.