Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice 2:0

Fakta – branky: 37. Hála, 61. Prekop. Rozhodčí: Zelinka – Podaný, Hurych – Petřík (video). ŽK: Vondra, Prekop, Köstl – Krobot. Diváci: 4579. Poločas: 1:0. Bohemians 1905: Jedlička – Kadlec, Vondra, Hůlka – Köstl, Jindřišek, Beran (90.+2 Novák), Dostál – Hála (83. Nový), Prekop (79. Mužík) – Drchal (83. Necid). Trenér: Veselý. FK Pardubice: Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek (64. Darmovzal) – Kostka (46. Sychra), Hlavatý (83. Šimek), Janošek, Pikul (46. Helešic) – Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.

Pardubice se v úvodu snažily i venku napodobit své brilantní vstupy do utkání z CFIG Areny. Hlavatý pohotově přenesl míč na Pikula, který se řítil sám na gólmana. Jedlička však jeho střelu k tyči zneškodnil. Míč na kopačkách drželi sice častěji hosté, ale do šancí se už nedostávali. Jak využít tu první jim Klokani názorně předvedli ve 37. minutě. Svého soupeře nejdříve zamkli, aby Beran milimetrově přihrál Hálovi, který milimetrově zamířil k tyči. Hned na konci první akce po rozehrání ve středovém kruhu přistál míč na ruce Hůlky, ale VAR penaltu Pardubicím nepřisoudil. V prodlouženém čase první půle se protáhl k brankové čáře jako úhoř Jindřišek a po jeho centru Drchal nechal vyniknout Nitu.

Druhý poločas zahájili Bohemians, tam kde ho skončili. Před pardubickou bránou. Po další Beranově nabídce, musel Nita vyškrábnout nad břevno bombu Prekopa. Hostům varování nestačilo. V 61. minutě načechral Dostál míč do šestnáctky a hlava Prekopa byla u balonu dříve než pěst vybíhajícího Nity. Opaření hosté se zoufale snažili o nemožné. Nejdříve si Jedlička počíhal na střelu Janoška. V další možnosti Chlumecký objevil Krobota, který v pádu střílel jen do Jedličky. V závěrečné desetiminutovce už domácí protivníka k ničemu nepustili.