FORTUNA:LIGA – 1. kolo skupiny o udržení:

FK Pardubice – FC Zlín 2:0 (0:0).

Fakta – branky: 47. Icha, 85. Krobot (Sychra). Rozhodčí: Černý – Podaný, Pospíšil. Žluté karty: Černý - Černín, González. Diváci: 2608. FK Pardubice: Kinský – Icha, Halinský, Ortíz, Surzyn – Kissiedou (69. Tischler), Vacek (74. Donát), Hlavatý – Patrák (80. Krobot), Zlatohlávek (46. Černý), Daněk (69. Sychra). Trenér: Radoslav Kováč.
FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Didiba, Černín, Bartošák (80. Načkebia) – Bužek, Janetzký (71. Tkáč) – Holík (71. Vukadinović), Slončík (46. González), Fantiš – Schánělec (62. Ikugar). Trenér: Bronislav Červenka.

Kdyby se první poločas neodehrál, tak by se nic nestalo… Mírně aktivnější byli domácí, ale oběma týmům chyběl pohyb a vyšší nasazení. V 7. minutě Kinský dlouhým výkopem za obranu vysunul Patráka, který si však šel až příliš okatě pro penaltu. Potom Daněk vydláždil uličku Patrákovi, ten však mířil mimo. Zlín se nikam nehnal, a tak ho do první příležitosti vyslala hrubka Ichy na polovině hřiště. Slončíkovu přihrávku na nabíhajícího spoluhráče uhasil skluzem Vacek. Největší šance první půle padá na hlavu Daňka. Doslova. Surzyn přetáhl centr na zadní tyč a Daňkův koníček se mezi tři tyče nevešel. Hosté se prezentovali propagačními střelami Holíka a Schánělce. Z fotbalu bolely oči i srdce.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupily živější Pardubice. Ve 47. minutě rozehrál roh Daněk, míč se odrazil od Černína k Ichovy, který polonůžkami přehodil Dostála. Ševci sahali po vyrovnání o deset minut později. Nebezpečný centr Cedidly prudce hlavičkoval Janetzký, ale Kinský s vypětím všech sil zastavil balon před brankovou čárou. Na druhé straně zahrozil umístěným trestným kopem do horního růžku Hlavatý, Dostál míč vyrazil na roh. Na zteč domácí brány se vydal González, jeho střela minula tyč. Vzápětí pardubického gólmana vystrašil odraz od Ikugara, na který by nedosáhl. V 85. minutě Kinský dalším dalekonosným pasem našel Sychru, kterému usnadnil situaci Didiba. Přihrávkou přes celou bránu vybídl ke střele do prázdné Krobota. Ihned z rozehrávky Zlína prošel míč až k Ikugarovi, jehož střelu vykopl z brankové čáry dalším akrobatickým zákrokem Icha. Pardubice tak poprvé v kalendářním roce 2024 zvítězily v domácím prostředí.

Pardubický trenér Radoslav Kováč po utkání se Zlínem:

Radoslav Kováč po zápase se Zlínem. | Video: Deník/Zdeněk Zamastil

Zlínský trenér Bronislav Červenka po zápase v Pardubicích:

Bronislav Červenka po utkání v Pardubicích. | Video: Deník/Zdeněk Zamastil