FORTUNA:LIGA - dohrávka 18. kola:

MFK Karviná (14. místo, 15 bodů, 20:34) - FK Pardubice (13. místo, 19 bodů, 17:26).

Dnes 17:00, Městský stadion.

Vzájemný zápas: 1:2 (venku).

Možná lepší, že se zápas hraje až nyní, říkají si pardubičtí fotbalisté. Toho 9. prosince totiž neměli bůhvíjakou náladu. Ve FORTUNA:LIZE šli od prohry k prohře, když před plánovaným duelem tahali čtyřzápasovou šňůru. V polovině února je ale všechno jinak. Východočeši si zpříjemnili Vánoce domácí výhrou nad Libercem. Na ní navázala vydařená příprava a třešničkou na dortu bylo vyrabování favorizovaného Slovácka.

Zdroj: Youtube

„Věděli jsme, že máme za sebou velmi náročnou, ale pozitivní zimní přípravu. Věřím tomu, že nás vítězství na Slovácku nakopne, protože v Uherském Hradišti se nevyhrává jednoduše. Zvlášť po průběhu samotného zápasu, který byl pro nás hodně emočně náročný. Snad nám to dodá potřebné sebevědomí, protože máme před sebou další dva velice důležité duely,“ naráží pardubický záložník a také nově také kapitán Kamil Vacek na odvolanou penaltu, vyloučení kolegy, inkasovaný gól v závěru a nakonec vítěznou trefu svého týmu.

Pardubický kapitán Kamil Vacek si v utkání docela s rozhodčím Volkem popovídal...
GLOSA: Video asistenti rozhodčího udělali z Volka vola. A nejen z něho

Karviná v zimní přípravě dokonce neprohrála, čímž Pardubice v tomto ohledu trhla, ale vstup do jara měla nulový. Jasně, se Spartou se body čekat nedaly, ale žádná prohra na dobrém rozpoložení týmu nepřipadá. Navíc, když se ocitnete bod od poslední příčky. To Pardubice si uvolnily dýchací cesty, když ze třináctého místa mají na Slezany, se kterými v tabulce sousedí, k dobru čtyři body.

„Do Karviné se vrátil trenér Jarábek, který byl s tímto týmem vždy úspěšný. Pod jeho vedením hrají karvinští hodně jednoduchý, ale účelný fotbal. My musíme zůstat u naší hry a věřit ve své vlastní schopnosti. I proti velkým mužstvům dokážeme hrát kvalitní fotbal. Naše hra, ve které jsme se, myslím, hodně zlepšili, nám pomůže v Karviné k výsledku, jaký si přejeme,“ povídá šestatřicetiletý záložník.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v úvodním jarním utkání přivítali Pardubice.
Fotbalový svět je v pořádku. VAR poškodil Pardubice, když odvolal penaltu

Pardubičtí fotbalisté se nemají v Karviné čeho obávat ze dvou důvodů. Historicky se jim na tým ze severu Moravy daří, když ze šesti prvoligových střetů pouze jednou prohráli (3 2 1). Pamětníci moc dobře vědí, že ten nezdar z předloňské sezony Pardubice nakopl k famózní jízdě skupinou o záchranu. A je tu ještě jeden optimistický pohled. Svěřenci Radoslava Kováče vytěžili z venkovních duelů více bodů než doma. Tři ze svých pěti vítězství. Pro úplnost: jedno z těch domácích je právě proti Karviné. Navíc do zápasu o šest pomyslných bodů ani nepůjdou unaveni. Psychicky vůbec.

„Vždycky se po vyhraném zápase regeneruje lépe. Na dnešní utkání se těšíme. Atmosféra v kabině je teď velmi dobrá. Do Karviné pojedeme dobře naladění a jsem přesvědčený, že znovu necháme na hřišti všechno, abychom utkání zvládli,“ míní Kamil Vacek.