FORTUNA:LIGA – 2. kolo skupiny o udržení:

FK Pardubice – SK Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1).

Fakta – branky: 45. Hlavatý, 69. vlastní (Šípoš), 85. Hlavatý – 31. Alli, 73. Čermák. Rozhodčí: Rouček – Mokrusch, Novák. Žluté karty:  Surzyn, Icha, Ortíz – Králik. Diváci: 2853. 
FK Pardubice: Kinský – Icha, Halinský, Ortíz, Surzyn – Kissiedou (66. Solil), Vacek (76. Donát) – Daněk (61. Sychra), Krobot (76. Brdička), Hlavatý – Patrák (61. Černý). Trenér: Radoslav Kováč. 
SK Dynamo České Budějovice: Šípoš – Nikl (86. Brandner), Králik, Poulolo, Trummer – Čermák (86. Hubínek), Suchan, Hellebrand – Šigut (72. Skalák), Tranziska (60. Ondrášek), Alli. Trenér: Jiří Lerch.

První dvacetiminutovka přinesla pouze náznaky šancí. Krobotův přízemní centr na malé vápno uklidila hostující obrana do bezpečí a sám přihrávající pak dostal míč od Hlavatého na dlouhou nohu. Českobudějovičtí nezvykle tvořili hru a překvapivě na brejky hrály Pardubice. Na konci první půlhodiny však zůstaly stát jako opařené. Zpočátku nenápadnou akci vyšperkoval Šigut přihrávkou na Alliho, který si mohl vybrat, do které části odkryté brány pošle míč. Domácí mohli odpovědět vzápětí. Po rohu nakrátko Daněk oslovil Patráka a ke smůle jeho týmu se mu střela vytočila mimo tyče. Pardubičtí hráči se přeci jenom dočkali ještě v první půli. Ve 45. minutě Daněk proskočil mezi dvěma strážci, přistrčil balon Patrákovi, který ho z jedničky poslal na Hlavatého. Ten se ocitl sám před brankářem a technickou střelou podél něho rozvlnil síť.

A hostitelé také mohli soupeře přivítat gólem ze šatny. Hlavatý našel zcela voleného Krobota, který trestuhodně netrefil díru mezi gólmanem a tyčí, když Šípoš jeho gólovou střelu vytěsnil. Na druhé straně vyzkoušel Hellebrand pumelicí pozornost Kinského. Pardubický gólman poté děkoval Halínskému, který špičkou kopačky zabránil ve skórování Ondráškovi. V 69. minutě vsítili Pardubičtí vskutku kuriózní gól. Hlavatý po narážečce od Černého donutil k zásahu Šípoše. Jenže do vlastního gólmana vletěl Poulolo a ten střet s ním neustál. Spadl s míčem v náruči za brankovou čáru. Domácí se ale radovali pouze necelé čtyři minuty. Po Alliho pokusu odvrátili míč k Čermákovi, který zamířil přesně k tyči. Poslední slovo však měli svěřenci Radoslava Kováče. Solil zaslal navštívenku do vápna, přes Černého doputoval balon k Hlavatému, a ten ho uklidil k zadní tyči. V 90. minutě se vytáhl Kinský jako kšandy… Hellebrand napřáhl za velkým "mlíkem" a domácí gólman vyškrábl jeho bombu ze šibenice.

Před podvečerním utkáním Karviné se Zlínem odskočily Pardubice svému dnešnímu soupeři na sedm bodů a zmiňovaným celkům na devět. Tím si důrazně řekly o přímou záchranu.

Pardubický trenér Radoslav Kováč se ohlíží za vítězným utkáním s Českými Budějovicemi.

Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil

Českobudějovický kouč Jiří Lerch hodnotí zápas v Pardubicích.

Zdroj: Deník/Zdeněk Zamastil