Hrůza z terénu. Již před zápasem zaznívalo z úst pardubických trenérů, že se bude jednat o náročné utkání na těžkém terénu. Predikce nelhala a deštivý víkend tomu příliš nepomohl.Celý zápas se hrál na skákavém trávníku, což kombinačnímu fotbalu nepřálo.

„Hrálo se na těžkém terénu. Na druhou stranu ale byly k vidění zajímavé situace z obou stran a těší mě, že oba týmy chtěly hrát fotbal i za těchto podmínek,“ hledal pozitiva Radoslav Kováč.

Tím však hledání pozitiv z úst pardubického trenéra končí. Východočeši sice 89 minut pečlivě bránili a soupeře do vážnějších šancí nepouštěli, ale sami na druhé straně byli také bezzubí.

„Měli jsme tentokrát velmi dobrou přechodovou fázi hry, ale neměli jsme dostatečnou kvalitu v poslední třetině hřiště a do zakončení jsme se dostávali minimálně. Z mého pohledu jsme se do toho málo tlačili, protože příležitostí bylo dost,“ mrzelo po zápase trenéra Pardubic.

O výsledku utkání rozhodla situace v 89. minutě, kdy Jovovičův roh spadl přesně na kopačku Jana Chramosty.

„Byla to naše obrovská chyba. Gól přišel po rohovém kopu a Chramosta měl čas vystřelit nohou. Je to pro nás obrovský trest, který bolí.“

Pardubice se kvůli prohře a výsledkům ostatních soupeřů propadly na poslední místo v tabulce.

„Nezískali jsme žádný bod a věděli jsme, že takové utkání se může stát. V lize je stále třicet bodů k zisku a musíme pracovat. Uděláme vše pro to, abychom zůstali v soutěži,“ dodává Kováč.