Sestava FK Pardubice pro zápas v Plzni (2:0) přichystala řadu překvapení. I jednoho úplného nováčka. Záložník Dominik Kostka se stal jen pár dnů před zápasem hráčem Pardubic a nastoupil na kraji záložní řady.

V ní Východočeši postrádali několik obvyklých členů. Jeřábek, Solil, Hlavatý, Tischler, Pfeifer nebo Čihák. Všichni chyběli kvůli zranění, trestu i dohodě kvůli hostování. Volba tak padla i na Kostku, který hrál soutěžní zápas naposledy v říjnu. Tehdy hrál třetí ligu v dresu Slovácka B.

„Musím říct, že jsem to čekal horší. Připravoval jsem se dva dny předem, protože jsem tušil, že asi nastoupím. Vše jsem si v hlavě srovnal a připravil jsem se,“ řekl Kostka po utkání v Plzni.

FC Viktoria - Pardubice
Dlouhý boj oslabených Pardubic: Východočeši hráli v deseti a inkasovali v závěru

Čtyřiadvacetiletý záložník zapsal svůj třetí start v nejvyšší soutěži. Poprvé hrál v dresu Bohemians před více něž pěti lety.

Potom nastupoval v nižších soutěžích za Dobrovici, pražský Motorlet, Zbuzany, zahrál si i v Rakousku. Naposledy nastupoval za rezervní tým Slovácka.

V zimě se pak připojil na zkoušku k pardubickému týmu. „Měl jsme informace z více stran. Kluci, kteří v Pardubicích byli, říkali, že tady je velice dobrá parta. I výsledky mluví za všechno. Těšil jsem se, jen se mi to potvrdilo,“ uvedl Kostka.

Po několika týdnech zkoušky se stal členem týmu, podepsal s Pardubicemi smlouvu. A hned nastoupil v Plzni. Shodou okolností proti stejnému soupeři jako při svém prvoligovém debutu v roce 2015.

„Myslím, že jsme vzhledem k okolnostem odehráli velmi dobré utkání. Brzy přišla červená karta, tak jsme hráli v oslabení. Všichni jsme se s tím poprali a odevzdali dobrý týmový výkon,“ vrátil se k zápasu, který Pardubice prohrály 0:2.

Opavě se nepovedlo bodovat.
Zimní priority Pardubic? Splněno

Východočeši hráli od 30. minuty bez vyloučeného Šejvla. „Hned mi proletělo hlavou, že to bude ještě těžší. Už tak nás přehrávali, měli míč v držení a mačkali nás před vápnem. Jak přišla karta, tak jsem se trochu bál, ale zvládli jsme to dobře,“ dodal.

Pardubičtí inkasovali až v poslední desetiminutovce. Kostka odehrál celý zápas a po delší pauze opět nakoukl do nejvyšší soutěže.

„Ani jsem takovou trému neměl. Kluci mě přijali, vycházíme spolu na hřišti i mimo něj,“ poznamenal pardubický hráč s číslem 26.