Sestava FK Pardubice pro zápas v Plzni (2:0) přichystala řadu překvapení. I jednoho úplného nováčka. Záložník Dominik Kostka se stal jen pár dnů před zápasem hráčem Pardubic a nastoupil na kraji záložní řady.

V ní Východočeši postrádali několik obvyklých členů. Jeřábek, Solil, Hlavatý, Tischler, Pfeifer nebo Čihák. Všichni chyběli kvůli zranění, trestu i dohodě kvůli hostování. Volba tak padla i na Kostku, který hrál soutěžní zápas naposledy v říjnu. Tehdy hrál třetí ligu v dresu Slovácka B.

„Musím říct, že jsem to čekal horší. Připravoval jsem se dva dny předem, protože jsem tušil, že asi nastoupím. Vše jsem si v hlavě srovnal a připravil jsem se,“ řekl Kostka po utkání v Plzni.

Čtyřiadvacetiletý záložník zapsal svůj třetí start v nejvyšší soutěži. Poprvé hrál v dresu Bohemians před více něž pěti lety.

Potom nastupoval v nižších soutěžích za Dobrovici, pražský Motorlet, Zbuzany, zahrál si i v Rakousku. Naposledy nastupoval za rezervní tým Slovácka.

V zimě se pak připojil na zkoušku k pardubickému týmu. „Měl jsme informace z více stran. Kluci, kteří v Pardubicích byli, říkali, že tady je velice dobrá parta. I výsledky mluví za všechno. Těšil jsem se, jen se mi to potvrdilo,“ uvedl Kostka.

Po několika týdnech zkoušky se stal členem týmu, podepsal s Pardubicemi smlouvu. A hned nastoupil v Plzni. Shodou okolností proti stejnému soupeři jako při svém prvoligovém debutu v roce 2015.

„Myslím, že jsme vzhledem k okolnostem odehráli velmi dobré utkání. Brzy přišla červená karta, tak jsme hráli v oslabení. Všichni jsme se s tím poprali a odevzdali dobrý týmový výkon,“ vrátil se k zápasu, který Pardubice prohrály 0:2.

Východočeši hráli od 30. minuty bez vyloučeného Šejvla. „Hned mi proletělo hlavou, že to bude ještě těžší. Už tak nás přehrávali, měli míč v držení a mačkali nás před vápnem. Jak přišla karta, tak jsem se trochu bál, ale zvládli jsme to dobře,“ dodal.

Pardubičtí inkasovali až v poslední desetiminutovce. Kostka odehrál celý zápas a po delší pauze opět nakoukl do nejvyšší soutěže.

„Ani jsem takovou trému neměl. Kluci mě přijali, vycházíme spolu na hřišti i mimo něj,“ poznamenal pardubický hráč s číslem 26.