Pozitivní testy na covid-19 během reprezentační přestávky způsobily komplikace před duelem v Mladé Boleslavi (1:4). V něm pardubičtí trenéři postrádali několik fotbalistů. Řadě z nich nyní končí izolace, zapojí se tak znovu do tréninku s týmem.

„Snad tu nejhorší vlnu máme za sebou. Moc nám nenahrává, že hrajeme již v pátek. Někteří kluci byli v pondělí teprve na prvním tréninku,“ uvedl Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

V posledním utkání kvůli absencím chyběli především obvyklí členové záložní řady. Nehráli Jan Jeřábek, Tomáš Solil, Emil Tischler či Cadu. Před pátečním zápasem 9. kola proti Sigmě Olomouc se pardubický tým opět skládá dohromady.

„I když je zřejmé, že hráči nebudou mít stoprocentně natrénováno. Samozřejmě ještě záleží na tom, aby neonemocněl někdo, kdo tím ještě neprošel. A taky na čtvrtečním testování,“ poznamenal Zavřel.

Nyní pro změnu ze sestavy vypadnou dva hráči, kteří v Mladé Boleslavi nastoupili. Michal Surzyn a Jiří Sláma hostují v Pardubicích z Olomouce a dle podmínek nemohou do vzájemného utkání zasáhnout.

„Oba dva byli paradoxně zdraví, ale nemůžeme je bohužel v pátek využít,“ potvrdil sportovní ředitel.

Zápas Pardubice - Olomouc bude úvodním duelem 9. kola FORTUNA:LIGY. Hraje se v pátek od 18 hodin ve vršovickém Ďolíčku.