Východočechům vyšel úvod sezony lépe, reprezentační přestávku strávili na šesté pozici. Středočeši jsou s pěti body až na čtrnáctém místě.

„Je to soupeř, který zatím nezískal příliš bodů. A to je pro mě překvapivé, protože Boleslav má kvalitní tým, který je již dlouho pohromadě. V minulém kole na Slavii ukázali, že dokáží přejít z rozestavení 5-4-1 na 4-2-3-1, takže mohou nastoupit jakkoliv,“ uvedl na klubovém webu pardubický obránce Jan Prosek.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a SFC Opava ( ve žlutomodrém) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.
Tischler: Důležitá je týmovost. Mám radost z každého gólu

Na hřišti posledního mistra Mladá Boleslav prohrála těsně 0:1. „I když tehdy prohráli, zejména ve druhém poločasu byli výborní. To je pro nás signál, že to pro nás bude extrémně těžké sobotní odpoledne,“ přidal Jiří Krejčí, trenér Pardubic.

Bývalí spoluhráči

V kádru soupeře jsou i fotbalisté, kteří si v dřívějších sezonách zahráli za Pardubice. Během druholigových ročníků mířili z Mladé Boleslavi na východ Čech hráči formou hostování. Tomáš Ladra, Antonín Křapka či Jakub Klíma. Právě poslední dva jsou stále v kádru Středočechů.

„Kromě dramatické fotbalové bitvy se těším na setkání s Tondou Křapkou a Kubou Klímou, kteří nějaký čas strávili v našem týmu,“ připomněl i Krejčí. „Z mládežnických reprezentací se znám dobře i s Dominikem Maškem,“ dodal Prosek.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a SFC Opava ( ve žlutomodrém) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.
FOTO: Další výhra v Ďolíčku! Pardubice zdolaly Opavu

Po třech výhrách v řadě zůstávají Východočeši stále na zemi, jak je jejich zvykem. „To Boleslav bude v utkání favoritem, ale chceme se poprat o co nejlepší výsledek,“ řekl trenér Krejčí.