„Byl to náročný zápas. Přesně to, co jsme čekali, bylo to hodně o běhání. Bohužel jsme se nedostali tolik do hry jako v minulém utkání. Až na výjimky jsme nebyli pro Slavii nebezpeční, tím pádem jsme prohráli,“ ohlížel se za vystoupením v Edenu pardubický záložník Emil Tischler.

V této sezoně stále neporažený mistr dovedl zápas k jasnému vítězství 3:0. „Dělali jsme zbytečné chyby. Když se na to v týdnu podíváme, tak si ještě přesně řekneme, v čem byl ten hlavní rozdíl. Málo jsme si dovolili. Myslím, že umíme hrát lepší fotbal, než jsme ukázali,“ dodal Tischler.

Pro Pardubice to byl teprve třetí zápas v sezoně, ve kterém inkasovaly více než dvě branky. Mrazivá bitva na hřišti účastníka evropských pohárů může být podle Tischlera pro nováčka ponaučením pro příští duely.

„Je to pro nás obrovská škola, my se na to podíváme a ponaučíme se. Až se sem podíváme příště, tak budeme zase lépe připravení,“ uvedl.

Pardubičtí si zahráli na trávníku, který je připravován pro čtvrteční zápas Slavie proti anglickému Leicesteru. „Bylo hezké, že jsme si na takovém terénu mohli zahrát. My teď trénujeme na umělce. V Edenu je velice dobrý trávník vzhledem k tomu, jaké panuje počasí,“ řekl Tischler.