Už jednou se do branky, za kterou je Vršovická ulice, trefil. V duelu s Teplicemi to byl nešťastný vlastní gól, nyní si pardubický obránce Martin Toml vše vynahradil. Proti Liberci vstřelil úvodní gól svého týmu. „Jsem rád, že už se mi to povedlo do té správné branky,“ usmál se Toml po utkání. „Mám to tam zavírat. Míč se ke mně dostal a dával jsem ho prakticky do prázdné,“ popisoval trefu po přihrávce Pavla Černého.

Spolupráci si oba zopakovali i u druhého gólu, z čehož těžil Lukáš Pfeifer. „I trenér říkal, abychom to takhle zkoušeli. Druhý gól nás uklidnil,“ řekl Toml. Pardubičtí po první půli vedli nad Libercem o dva góly, po přestávce přidali ještě třetí.

„Zápas jsme zvládli. Chtěli jsme být od začátku aktivní, podržet míč a nepustit Liberec do toho, v čem je silný. To se nám povedlo, dali jsme tři góly a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil čtyřiadvacetiletý stoper pardubického týmu.

Trenéři Východočechů po dlouhé době sáhli do jinak stabilního složení obranné čtyřky. „Mně se hrálo dobře, zvládli jsme to vzadu s nulou. Tuším, že se to měnilo po nějakých třiceti zápasech, ale kluci, kteří nastoupili, to zvládli,“ uvedl Toml.

Pardubičtí už ve vršovickém Ďolíčku vybojovali sedm bodů. „I díky fanouškům se nám tady hraje dobře. Zatím zde plníme to, co chceme,“ doplnil.