Letní stadion se konečně dočká revitalizace, o které se v Pardubicích diskutuje řadu let. "Bral jsem to jako stvrzující proces, který by nás neměl zastavit v cestě za vytouženou revitalizací Letního stadionu. Moje dojmy byly rozporuplné, protože jednání opět přineslo spoustu překvapujících sdělení od některých politických stran, ale nejvíc samozřejmě převládá radost," uvedl po jednání zastupitelstva Vladimír Pitter, předseda představenstva FK Pardubice.

Pardubičtí fotbalisté mají v nejvyšší fotbalové soutěži výjimku, díky které mohou hrát v tomto ročníku na stadionu pražských Bohemians. Prvoligovému týmu hrozil administrativní sestup z FORTUNA:LIGY, pokud by se v nejbližší době nezačalo s rekonstrukcí stadionu v Pardubicích.

Klub teď musí v rámci licenčního řízení doložit veškerou dokumentaci spojenou se stadionem. Zástupci FK Pardubice měli hned na pátek domluvenou schůzku s primátorem Martinem Charvátem. Termíny licenčního řízení jsou jasně stanovené.

"Vše jsme dopředu zjišťovali, vzájemně komunikovali a všechny dotčené strany informovali. Věděli jsme, že o týden odložené jednání zastupitelstva nás začalo dostávat do časového tlaku. Horší by to bylo, kdyby se celý proces odkládal o měsíc. Takhle věřím, že se vše zvládne," řekl Pitter.

Klub se dostával do časového tlaku, hlasování bylo sledované širokou fotbalovou veřejností. "Toto téma je pro všechny důležité, navíc je celý proces také hodně medializovaný. Kolega Vít Zavřel dával vedení Ligové fotbalové asociace aktuální informace. Věřím, že se tímto uklidní celá fotbalová veřejnost a konečně skončí spekulace, jestli Pardubice nepůjdou administrativním zásahem z ligy pryč," doplnil Pitter.