Na jaře Východočeši na stejném místě remizovali s letenským týmem 2:2, když krásným lobem vstřelil jeden z gólů kapitán Jan Jeřábek. Ten však bude tentokrát chybět, hrát nemůže. Důvodem jsou čtyři žluté karty.

„Bude to jiný zápas i z dalšího pohledu, protože Sparta je nyní v jiném rozpoložení,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí. Sparta v týdnu před reprezentační pauzou zdolala v Evropské lize Rangers a potom v lize Slavii. Letenští potom převzali symbolický klíč od hlavního města.

Dvakrát Sparta: V sobotu duel žen
Nejen v neděli v Praze, ale i v sobotu v Pardubicích. Fotbalové souboje Pardubic a Sparty vyplní oba víkendové dny. Už v sobotu v 10.30 hodin nastoupí v první lize žen hráčky FK Pardubice právě proti Spartě. Domácí fotbalistky, které mají na kontě čtyři body, odehrají zápas na stadionu Pod Vinicí.

A v jiném rozpoložení než v minulém ročníku jsou zatím i pardubičtí fotbalisté. Ti před pauzou třikrát za sebou prohráli.

„Jistě, cítíme tlak, ale hrajeme proti Spartě, což je pro mě i pro hráče svátek. Chceme Spartu, která je favoritem, potrápit a poprat se o body,“ prohlásil Krejčí.

V tomto týdnu se do klubů vraceli fotbalisté, kteří hráli za národní týmy. „Sparta měla dost hráčů v reprezentaci, ale podle mě má tak silný kádr, že mají velkou zastupitelnost. Navíc je do neděle dost času, hráči mohou v klidu zregenerovat,“ uvedl kouč.

Očekávanou bitvu bude ve večerním termínu hostit pražský Ďolíček. „Očekávám dobrou atmosféru, těšíme se na to,“ dodal Krejčí.