„První liga je něco, co vás neomrzí. Těším se moc. Jsem klasicky v očekávání, jak bude vypadat první zápas. Příprava něco napověděla,“ řekl Vladimír Pitter, předseda představenstva FK Pardubice.

Po sedmém místě v předchozím ročníku ovšem žádná velká prohlášení před novou sezonou neuslyšíte. „Zůstáváme při zemi. Hlavně je pro nás, abychom byli v klidu. Ideálně už po podzimu. Tam se bude hrát devatenáct zápasů, tak potřebujeme nasbírat co nejvíce bodů,“ uvedl Pitter.

Vedení klubu má v hlavě jeden z hlavních cílů. Odehrát ještě minimálně rok a půl v Praze a pak vrátit nejvyšší soutěž na zrekonstruovaný stadion do Pardubic.

„Po demoličních pracích se tam i teď skutečně něco děje. Zhotovitel připravuje finální podobu stadionu. Přejeme si, abychom druhou část sezony 2022/2023 už hráli na jaře na našem stadionu v Pardubicích,“ dodal Pitter. 

Dnes v 16 hodin se hraje úvodní kolo FORTUNA:LIGY proti Karviné, v týdnu už tak vše směřovalo k úvodnímu zápasu. „Jsou tam ještě nějaké šrámy. O sestavě máme jasno na nějakých 85 procent,“ uvažoval trenér Jiří Krejčí.

Start sezony v Ďolíčku jako přijatelnější variantu nebere. „Žádný zápas v lize není jednoduchý. Jestli si někdo myslí, že hrajeme s Karvinou a musíme, tak to vůbec nevnímám. Neberu to, že bychom měli dobrý nebo špatný los. Nejvyšší soutěž bude obrovsky vyrovnaná. Musíme hrát o každý gól a o každý bod, který se v lize počítá,“ prohlásil kouč Krejčí. 

Karvinou v létě posílil i obránce Křapka
V květnu skončil souboj Pardubic a Karviné nerozhodně 2:2. Dnes se bude hrát znovu v Ďolíčku, ale už v rámci nového ročníku. Hosty povede trenér Jozef Weber, jenž má v týmu několik nových fotbalistů. Mezi nimi je i obránce Antonín Křapka, jenž dříve působil v Pardubicích. „Mám radost z příchodů kvalitních hráčů jako Křapka, Buchta a Nešický. Dále k nám přišel mladý Antonín Svoboda a vrátil se Daniel Stropek. V přípravě vypadal velice slušně, proto se v kádru udržel. Za nováčka považuji také Kacpera Zycha, který s námi jen trénoval,“ uvedl Weber na tiskové konferenci před sezonou. „Chtěli bychom se pohybovat na podobných příčkách jako na konci uplynulé sezony a zahrát si prostřední skupinu,“ dodal.