Po měsíci neskórovali a po stejně dlouhé době taky prohráli. Pardubickým fotbalistům nepomohl ani slibný úvod, a tak po pěti zápasech bez prohry nebodovali.

„Bohužel jsme zápas nezvládli, to se týká koncovky a finální fáze. Jinak jsme hráli slušně, ale když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát,“ komentoval po utkání pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Hosté tentokrát žádnou z akcí ke gólovému konci nedotáhli. „Nechápu, jak některé situace řešíme. Máme čas a zbytečně to pokazíme. I ve druhé půli jsme nějaké šance měli, bylo to tentokrát bezzubé,“ dodal Jeřábek.

TŘETÍ BRANKÁŘ V SEZONĚ

Pardubičtí trenéři řešili před zápasem nucenou změnu na postu brankáře. Po dvojici Marek Boháč a Jiří Letáček se mezi tyče poprvé postavil Štěpán Hrnčíř. „Nepochybovali jsme o tom, že je dobrý gólman. Bylo potřeba ho podpořit, chtěli jsme mu dopřát nulu. Jenže hned ze druhé standardky dostaneme nesmyslný gól, který jsem mohli pohlídat,“ zlobil se záložník Jan Jeřábek.

Dlouhý centr prošel až na Alvira, kterého pardubičtí obránci nezastavili. "Jejich standardky jsou nebezpečné, mají tam vysoké hráče, tam jsme něco čekali. Zrovna ta, při které jsme inkasovali, se dala pohlídat," domníval se kapitán Pardubic.

V závěru utkání pak Hrnčíře překvapil z přímého kopu Benjamin Čolič. „Myslím, že očekával centr. Mrzí mě to, protože Štěpán nepodal špatný výkon. Rád bych ho za něj pochválil, ale na konci to chyba prostě byla,“ řekl trenér Jaroslav Novotný.