Promluvili zleva: zástupce hráčů – Pavel Černý, trenér – Jiří Krejčí, zástupce partnera ČPP Servis – David Krňávek, předseda představenstva FK Pardubice – Vladimír Pitter, sportovní ředitel FK Pardubice – Vít Zavřel a PR manažer klubu – Radek Klier.

První liga se tak uskuteční přímo v Pardubicích po dlouhatánských čtyřiapadesáti letech.

„Všichni už vyhlížíme přesun do Pardubic, kde vyrůstá náš nový stadion. Máme jasně stanovený termín. To je pro nás ideální, protože na druhou polovinu sezony se vrátíme konečně domů,“ pravil Vladimír Pitter, majitel FK Pardubice.

Jisté je, že se Pardubice stanou nejen krajským městem, ale také krajským centrem fotbalu.

„Těšíme se na nové fanoušky. Bude jich chodit podstatně více, než jezdilo do Prahy. Budeme mít pěkný stánek, který nenabídne pohodlí jenom hráčům či realizačnímu týmu ale i divákům. Rádi bychom je potěšili dobrým fotbalem,“ říká Pitter.

Leonardo Lima je jeden z dvojice nových brazilských "tanečníků" v pardubickém dresu.
Brazilští fotbalisté zatančí sambu v Pardubicích i v letošní sezoně

Jeho spolupracovníci odvedli v letním období kus práce. Na hráčském trhu patřili k nejaktivnějším.

„Zásadním úkolem bylo doplnění mužstva. Jedna věc byla ta, že jsme si všichni uvědomovali, kde nás tlačí bota a kde bylo nutné kádr posílit. Aby byl co nejkvalitnější. Na druhou stranu takto přemýšlí všechny kluby,“ předesílá Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice.

Obléknou nové dresy

Vyjednávací tým upustil od strategie krátkodobých hostování. Naopak vsadil na podepisování dlouhodobých smluv.

„Získali jsme šest hráčů na přestup a dva s opcí, u kterých už nyní máme pevně stanovenou částku, za jakou se mohou na jaře stát našimi kmenovými,“ poukazuje Zavřel.

Škarohlídům, kteří kritizovali vedení za personální politiku, by se asi protočily panenky. Tam i zpátky.

„Stoprocentně jsme v historii pardubického fotbalu učinili největší investice do nákupu hráčů. V řádu nižších desítek milionů korun,“ naznačuje Zavřel a dodává: „Chtěl bych poděkovat kolegům akcionářům i sportovnímu manažeru Martinu Shejbalovi, protože jsme na tomto poli vykonali opravdu hodně práce.“

Adam Lupač v zápase proti Galatasaray odehrál poločas.
Princezny z Orientu. Jakmile se jich Lupač a spol dotkli, tak padaly na zem

Suma sumárum Pardubice zůstaly početně zhruba na svém. Deset příchodů za jedenáct odchodů.

„Řekli jsme si, že chceme mít vyrovnané všechny řady co se týče kvality. Přáli jsme si hodně posílit do ofenzivy. A pak jsme ze druhé strany zjistili, že se nám postupně rozpadá obrana. Nepočítali jsme s tím, že nám odejdou tři klíčoví střední stopeři. Proto stále ještě řešíme střed obrany,“ připomíná Zavřel.

Vlajková loď FK Pardubice se na novou sezonu vyzbrojila, lépe řečeno vystrojila novými dresy značky Joma.

„Pečlivě jsme spolupráci zvažovali. Prakticky dva roky. Jsme poněkud konzervativní, ale pokud se pro něco rozhodneme, je to na dlouho. V tomto případě na čtyři sezony,“ vysvětluje změnu v ošacení Vladimír Pitter.