Období Vánoc. Stoly se prohýbají pod tíhou dobrot. Odolat jim je těžké. Pardubičtí fotbalisté se ale ukázali jako praví profesionálové.

„Kluci dostali od závěru prosince individuální plány, během celého volna měli i silové. Jejich splnění jim nedělalo žádný problém. To potvrdily i pondělní pondělní testy, které dopadly tak, jak jsme nějak očekávali. Tedy bez většího problému,“ konstatoval spokojeně David Mikula.

Pardubice sehrají přesně za měsíc první ligové utkání v nové fotbalové aréně. Do té doby budou trénovat střídavě v Ohrazenici a na stadionu Pod Vinicí.

„Do čtvrtka se budeme připravovat dvoufázově. Střídáme hřiště a posilovnu, ale soustředíme se i kondiční složku. První týden završíme zápasem v Plzni,“ připomíná David Mikula.

Před sobotním utkáním si pochvaluje jednu skutečnost.

„Měli bychom hrát na přírodní trávě, to je v tomto termínu velké plus. Chceme si vyzkoušet nějaké prvky, které chceme do hry postupně dostávat. Hlavně se chceme vyvarovat nějakých zranění.“

A Mikula ví, o čem mluví. Do tréninku se zatím nezapojil Jan Jeřábek, který se zotavuje po dlouhodobém zranění. Řídí se individuálním plánem. Na hřišti scházeli také Tomášové Solil s Vlčkem.

Polská posila z Opavy

Poslední tým tabulky se snaží rozšířit záchranářské šiky. V kádru stále zůstává hlinecký Colet Kapanga, který jako jediný z kvarteta testovaných hráčů pro Tipsport ligu setrval v kádru. Nově se v pardubickém dresu představil polský ofenzivní fotbalista Bartosz Pikul. Řeč je o pětadvacetiletém odchovanci Gorniku Zabrze, který poslední dva roky oblékal opavské barvy.

„Je to hráč, o kterého jsme usilovali již v letě. S vedením opavského klubu finalizujeme jednání o jeho příchodu,“ vysvětluje sportovní ředitel FK Pardubice Vít Zavřel, který dodává: „Jsme přesvědčeni, že nám v ofenzivě může pomoci, může hrát jak v útoku, tak na křídlech. Využili bychom ho především na pozici krajního hráče.“

S týmem se připravuje také Denis Darmovzal z Mladé Boleslavi.

Ofenzivní hráč, který dosud svou kariéru trávil na severu Moravy a v létě z Opavy dorazil do města škodovek.

“Bavíme se o hostování s obcí, ale podmínky se ještě dolaďují,“ podotýká Zavřel. „Stále ale platí, že hledáme obránce a rádi bychom přivedli útočníka,“ připomíná Zavřel.

Nejsou to však poslední změny. Dva pardubičtí hráči míří na hostování do F:NL. Jan Halász bude hrát v Chrudimi a Petr Kurka bude sbírat zkušenosti ve Varnsdorfu.