A při pohledu na tabulku musí být na sebe naštvaní ještě více. V případě výhry totiž mohli vyhoupnout z předposlední příčky na třináctou se stejným bodovým ziskem jako Jablonec.

„V minulém utkání proti Budějovicím jsme se střelecky probudili, ale pochopitelně litujeme toho, že to nevedlo ke třem bodům,“ neskrývá i s odstupem několika dní trenér Jiří Krejčí.

Dnes jeho tým čeká dohrávka v Liberci, kterou v původním termínu zrušila střevní nákaza, která se prohnala pardubickou kabinou. Výkony Slovanu mají na jaře vzestupnou tendenci, přestože ještě nevyhrál. Stejně jako Pardubice jednou prohrál a třikrát remizoval.

FC Slovan Liberec - FK Pardubice
Dnes, 16:30, Stadion U Nisy

Svěřenci Luboše Kozla, na rozdíl od jeho protějšku na lavičce, jsou reálně ve hře o první šestku, na kterou ztrácí tři body.

„Do Liberce musíme v našem postavení jet s bodovými ambicemi. Zároveň víme, že utkání na severu Čech bude velmi těžké. Pro hráče připravujeme taktické pokyny směrem k soupeři, kterého jistě posílila cenná remíza na hřišti Baníku,“ připomíná.

Na východě Čech nehostuje žádný liberecký hráč. Kromě Pojezného by tak měli být všichni Krejčímu s kolegou Novotným k ruce.

„My už budeme mít k dispozici mine distancovaného Čiháka, ale o složení sestavy ještě nemáme úplně jasno,“ nechce prozradit taktické záměry Jiří Krejčí.