Martin Chlumecký nemá na Pardubice příliš dobré vzpomínky. Proti jeho novému zaměstnavateli se mu v jeho fotbalové kariéře až tak nedařilo.

"Na hřišti v Pardubicích jsem snad nikdy nevyhrál. Odehrál jsem tu hodně zápasů ve druhé lize a vždy tu bylo těžké a nepříjemné prostředí," říká pro klubový web nová posila.

Pětadvacetiletý obránce má výhodu, že nepřichází úplně do neznámého prostředí. S několika novými spoluhráči se moc dobře zná.

"S některými kluky jsem hrál v jednom týmu a s některými jsme hráli proti sobě. Rozhodně tu pro mě nebudou úplně všichni noví," konstatuje Chlumecký.

Marek Icha přichází z pražské Slavie.
Posílení středových řad. Z pražské Slavie přichází talentovaný záložník Icha

Ambice pro Pardubice jsou vcelku jasné, zachránit se. S tím do východních Čech přichází i nový pilíř obrany.

"Jsem hlavně šťastný, že jsem tuto příležitost, oblékat pardubický dres, dostal. Doufám, že já pomohu Pardubicím a Pardubice zase mně. Pořád je to nejvyšší česká soutěž. Rád bych pomohl zvednout Pardubice z posledního místa," vyhlašuje pětadvacetiletý obránce.

Závěrem Martin Chlumecký sděluje, jaké osobní ambice si sám do tohoto ročníku FORTUNA:LIGY dává: "Doufám, že získám nějakou herní praxi. Chci, aby to bylo vzájemně prospěšné, jak pro klub, tak pro mě. Pokusím se Pardubicím tuto příležitost vrátit svými výkony na hřišti."