Nyní je však situace přece jenom jiná a ostudné selhání by se opakovat nemělo. A to při veškeré úctě k dobrému soupeři, který se od začátku sezony drží v popředí České fotbalové ligy skupiny B, aktuálně je v tabulce druhý za suverénně vedoucími Zápy.

Jak to bylo před rokem:

Pardubice propadly ve Velvarech a loučí se s MOL Cupem.
Kolaps. Pardubice se loučí s pohárem po totálním výbuchu ve Velvarech

„Vzpomínky na Velvary nemám úplně nejlepší. Byl to ale náš první zápas pod vedením trenéra Kováče. V tu dobu jsme si na sebe i na celý herní systém zvykali. Byl to těžký zápas, který se nám nepovedl,“ připomněl na klubovém webu překvapení na pardubický účet záložník Marek Icha. Jasným cílem pro výjezd do Velvar číslo 2 je poučit se z nezdaru a nepřipustit jakékoli komplikace. „Je potřeba hrát na sto procent. Z toho si budeme vytvářet šance, které musíme proměňovat. Důležité bude, abychom se zkraje utkání gólově prosadili a uklidnili se. Moc by nám pomohlo, kdybychom ve Velvarech uspěli. Pokud zvítězíme třeba i vyšším rozdílem, nakopne nás to do dalších ligových utkání,“ vyhlíží Icha i nedělní derby s Hradcem.

Utkání třetího kola MOL Cupu Velvary – Pardubice začíná ve středu v 15.30.

Druhý krajský reprezentant v tomto kole MOL Cupu MFK Chrudim odehraje svoje střetnutí třetího kola v Českých Budějovicích 10. října.