Jak předpovídaly predikce před zápasem, tak Jablonec vstoupil do utkání aktivněji. Hosté zásobovali Markoviče několika centry, ten si s nimi ale vždy dokázal poradit. Ale pozor, ony i Pardubice vystrkovaly růžky. Neuvěřitelné se stalo skutečností. Pardubice doma porazily Jablonec a ukončily černou sérii trvající osm zápasů.Pavel Černý v souboji s jabloneckým stoperemZdroj: Ladislav Nussbauer

V šestatřicáté minutě napřáhl ke střele Zahradníček, jeho dělovka ale jen těsně skončila nad břevnem branky Hanuše. Do závěrečného hvizdu první půle zůstali nadále aktivnější hosté, ale výraznější šanci si již nevypracovali.

V úvodu druhé části mohl ihned ohrozit Hanuše střídající Sychra, ale jeho střela byla spíše tréninková.

Asi největší šance zápasu přišla v šestašedesáté minutě. Vladimír Jovovič ukázal extrémně rychlé nohy a prověřil Markoviče, ten ho lapil napoprvé a následně dokázal zlikvidovat dorážku.

Nedáš, dostaneš. Pět minut po obrovské šanci Jablonce přišla chvíle Pardubic. Dominik Kostka přeskočil protihráče, přihrál na hranici velkého vápna, kde laboroval Michal Hlavatý. Pardubický záložník napřáhl a trefil se přesně k levé tyči, kam Hanuš nedosáhl - 1:0.

Jablonec se samozřejmě nechtěl smířit s nulovým ziskem. Svěřenci trenéra Kováče ale zamkli své území a hosty příliš nepouštěli do nebezpečného zakončení.

Pardubice po nejtěsnějším možném vítězství berou teprve druhé tři body do tabulky FORTUNA LIGY a zároveň se lehce dotahují na své soupeře.

FK Pardubice - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branky: 71. Hlavatý (Kostka). Rozhodčí: Zelinka – Pochylý, Dohnálek. Diváci: 629. Karty: 90+5. Vacek (PCE), 90+5. Chlumecký (PCE) – 56. Krob (JAB). FK Pardubice: Markovič – Kostka, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Janošek (73. Tischler), Icha, Hlavatý (80. Vacek) – Zahradníček (46. Sychra), Černý (80. Lima), Helešic (80. Kurka). FK Jablonec: Hanuš – Heidenreich, Akpudje, Krob (79. Šulc) – Cools, Považanec, Kratochvíl, Polidar – Jovović – Sejk (79. Patrák), Chramosta.