Šestadvacetiletý útočník tak rozšířil kádr prvoligového nováčka. Právě hráče do ofenzívy chtěly Pardubice před uzavřením přestupního okna přivést.

„Skutečnost byla taková, že domácí kluby nechtěly nikoho příliš uvolňovat. A tak jsme se museli podívat za hranice. Oslovili jsme agenta Bernda Gabriela, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a s jehož pomocí už u nás působí Lee a Cadu. Nabídek byla řada, ale Pieter se nám z nich zdál nejzajímavější,“ přibližuje transfer Martin Shejbal, sportovní manažer FK Pardubice.

Jak mají Východočeši ve zvyku, nového hráče chtěli vidět i v akci. „Kvitovali jsme, že Pieter neváhal přijet k nám na zkoušku, zatímco řada jiných fotbalistů, kteří třeba rok nehráli, chtěli okamžitě podepisovat smlouvu,“ uvedl Shejbal.

Langedijk již v Pardubicích minulý týden trénoval a sledoval i zápas na stadionu Slovácka. „Bylo to těžké utkání se skvělým výsledkem pro nás. Jsem natěšený a nemůžu se dočkat, až si za pardubický klub zahraji,“ řekl nový útočník.

Několik měsíců ovšem žádný ostrý zápas nehrál. „Nizozemská liga ukončila sezonu jako první v Evropě, takže má deficit, ale v průběhu týdne se ukázalo, že má dost pozitivních vlastností,“ poznamenal sportovní manažer.

V mládežnických kategoriích Langedijk nastupoval za Spartu Rotterdam, kde vstoupil i do dospělého fotbalu. Potom působil především ve druhé nizozemské lize.

„Máme smlouvu na jeden rok s tím, že v zimě si na to sedneme a probereme, jak dál. Teď bude Pieter pracovat na dohnání fyzické kondice, postupně ho budeme chtít dostat do zápasového tempa,“ doplnil Shejbal.