„Vím, že některé hráče sleduje Slavia i další týmy. Podle mě by měli odcházet, když víme, že na to jsou připravení. Jinými slovy, když už jim jsou Pardubice malé. Přijde časem i období, kdy nám někteří odejdou do velkých klubů,“ řekl Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice. Zatím to podle něj není na pořadu dne.

Nová smlouva na dva roky je připravena i pro záložníka Dominika Kostku, který se k Pardubicím připojil v zimě a svými výkony si řekl o pokračování spolupráce. Klub počítá i s testovaným Brazilcem, Ramos Junior se stane hráčem Pardubic. Zaujal i obránce Jan Halász, o jehož příchodu se nyní jedná. 

Na start přípravy se potom dostaví ještě noví hráči, jejichž přesun se v těchto dnech dojednává. V Pardubicích se mají objevit mladí reprezentanti ze Slavie Praha a z Baníku Ostrava.

„Chceme pracovat s mladými a hladovými hráči, kteří to nejdou do Pardubic dohrát, ale chtějí někam povyskočit. A budou pracovat, aby se uplatnili v první lize,“ poznamenal Zavřel.

Pardubice zahájí přípravu na novou sezonu 21. června, první přípravný zápas pak odehrají v sobotu 26. června proti Zbrojovce Brno.