Pardubice tak zůstávají s jedinou výhrou na čtrnácté pozici. "Hodně to bolí. Doufali jsme, že se nám podaří jeden gól vstřelit. Mohli jsme rozhodnout z penalty, to jsme si pokazili sami. Musíme se rvát dál," uvedl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Pardubičtí trenéři přichystali několik změn v sestavě. Vrátili se do ní Jan Jeřábek s Pavlem Černým, od začátku nastoupil i Samuel Šimek. Ten zakončoval v 17. minutě, ale brankáře Rakovana nepřekonal. O chvíli později zahrozili Ševci, když Vraštilův centr trefil tyč. Z následné dorážky potom Fantiš mířil do břevna.

Největší šance Pardubic? V 52. minutě Matejov fauloval Chytila, jenže nařízenou penaltu nejproduktivnější hráč Východočechů Cadu neproměnil. Střelu po zemi chytil zlínský brankář Rakovan. "Byl to zápas o jedné brance, měl k tomu přistoupit zodpovědněji," poznamenal kouč Novotný.

V pokutovém území pak hlavičkoval Chytil, ale mimo branku. Kličkoval tam i Cadu, byl zastaven, rozhodčí po komunikaci s VARem druhou penaltu nenařídil. Těsně vedle ještě střílel střídající Beran.

FORTUNA:LIGA - 12. kolo: FK Pardubice - FC Fastav ZlínFORTUNA:LIGA - 12. kolo: FK Pardubice - FC Fastav ZlínZdroj: Radek Klier

Za hosty v nastavení dostal míč do sítě Drame, ale zakončoval v ofsajdu. Zápas žádný gól nenabídl, mezi Pardubicemi a Zlínem zůstává tříbodový rozestup.

"První poločas byl vyrovnaný. V tom druhém jsme byli lepším mužstvem, jenže nedali jsme penaltu, což rozhodlo o dalším průběhu. Nějaké závary jsme si sice vytvořili, ale k brance to nevedlo. Zápas skončil 0:0, to je pro nás zklamání," doplnil Novotný.

Hosté si bodu cenili více. "Po průběhu utkání musíme být s bodem spokojení. Máme nulu vzadu díky výkonu brankáře Rakovana. Kolem patnácté minuty jsme přestali hrát, od té chvíle to směrem dopředu nebylo dobré. Spousta ofsajdů, nemohli jsme se tam dostat. Bod bereme," řekl zlínský trenér Jan Jelínek.

Pardubice – Zlín 0:0

Fakta – bez branek. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Ratajová. ŽK: Kostka, Čelůstka - Poznar. Diváků: 582. Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Boháč – Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek, Tischler (38. Červ) – Chytil, Šimek (67. Beran), Cadu (86. Lee) – P. Černý (67. Huf).
FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš (78. Cedidla), Procházka, Vraštil, Matejov – Fillo (88. Tkáč), Hlinka (88. Janetzký), Conde, R. Hrubý (63. Drame), Čanturišvili (78. Reiter) – Poznar.