V základní sestavě Pardubic se tentokrát neobjevil kapitán Pavel Černý a na hrotu útoku ho tak nahradil Ladislav Krobot, který poprvé nastoupil od začátku utkání. 

Úvod zápasu se nesl v duchu boje o střed hřiště a výraznější náznak šance k vidění nebyl. První vážnější příležitost přišla v sedmé minutě, kdy Patrák našel centrem Polidara, ten osamocený z hranice vápna vystřelil, ale Nita si s jeho pokusem poradil. Pardubice mohly ohrozit Hanuše po centru Hlavatého, ale ten žádného adresáta nenašel a jablonecký strážce svatyně si míč v klidu sebral. 

Zatím největší šance byla k vidění z kopaček svěřenců trenéra Kováče. Dominik Janošek rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde stál naprosto osamocený Marek Icha. Ten si s míčem poradil a vypálil, ale Hanuš na jeho střelu stihl zareagovat a k dorážce se již nikdo nedostal. 

Oživení bylo ale k vidění i na straně domácího celku. Po kombinaci se ke střele dostal na pravé straně vápna Považanec, ale zamířil pouze do bránícího hráče. 

Zanedlouho se Považanec stal nahrávačem a po jeho centru zakončoval vedle tři tyče Nitovi brány Sejk. 

Hanuš musel být v pozoru, když po Janoškově centru se na hranici vápna objevil Darmovzal, ale ten míč nedokázal zkrotit a ztratil ho. Poměrně aktivní chvíle vystřídala vyčkávací fáze hry a opět probíhal boj o každý metr hřiště. Vytrhnout celkově hru z letargie mohl Považanec, ale v dobrém prostoru pálil pouze pánu bohu do oken. Toho následoval v téměř identickém duchu o několik minut i spoluhráč Patrák.

V závěru prvního poločasu Jablonec zavářel východočeské defenzivě, ale ta pečlivě ubránila všechny centry. Poslední šanci první půle si tak připsali Pardubičtí. Hlavatý pálil z voleje ale pouze vedle a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Nepohlídaný roh

Druhá půle se dlouhou dobu nesla ve vlažném tempu a výraznější šance k vidění nebyly. Skórovat mohl až v 55. minutě Janošek. Ten se prodral do vápna domácích a dokonce se dostal i ke střele, ale pálil pouze vedle. 

Do palební pozice se dostal zanedlouho i Marek Icha, ale obrana jeho projektil ztečovala na rohový kop. Na druhé straně mohl poprvé v zápase přepsat skóre po Sejkově přihrávce Jovovič, ten mířil vysoko nad.

To mezi tři tyče se trefil na druhé straně Hlavatý, ale jeho střela neměla razanci a Hanuš si tedy s míčem poradil. Do šance se zanedlouho dostal po cetru Janošek, hlavičku však neusměrnil mezi tři tyče.

Jablonec si asi největší příležitost zápasu vypracoval v sedmašedesáté minutě. Šulc prošel po pravé straně a přihrával do vápna Chramostovi, ten pálil vysoko nad a brankovou konstrukci tak netrefil. 

Na druhé straně prověřil Hanuše pardubický záložník Darmovzal, jablonecký gólman ale zblokovanou střelu kryl.

Fotbal nahoru, dolů pokračoval i dále a vše směřovalo k remízovému závěru. Vytrhnout z toho svůj tým mohl Chramosta, ale pálil taktéž pouze jen do rukou Nity. Střelou zpoza vápna také zaujal na druhé straně Bartosz Pikul, ale Hanuš si jeho pokus pohlídal a lapil ho do "teplých".

Smutný závěr pro Pardubice. Remíza již byla cítit ve vzduchu, ale domácí celek to tak nenechal. Šulc vybojoval rohový kop, který rozehrál přesně Jovovič na zadní tyč, kde stál osamocený Chramosta a z voleje propálil do té doby bezchybného Nitu. Kováčova družina se ještě v tříminutovém prodloužení snažila vykřesat naději na remízu, ale Jablonec i nadále pečlivě bránil a došel si pro jednobrankové šťastné vítězství.

Pardubice se kvůli těsné prohře propadly na poslední místo tabulky FORTUNA:LIGY a v příštím zápase tak opět budou muset bojovat o lepší pozice.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branky: 89. Chramosta (Jovovič). Rozhodčí: Všetečka – Hájek, Mokrusch. ŽK: Chramosta - Vacek. Diváci: 1637. FK Jablonec: Hanuš – Hübschman (C), Považanec (90+2. Štěpánek), D. Souček, Chramosta (90+2. Ikaunieks) – Polidar (74. Černák), Martinec, Šulc, Král – Patrák (46. Jovović), Sejk (90+4. Surzyn). FK Pardubice: Nita – Hranáč, Icha, Vacek (C), Darmovzal (82. Kapanga) – Krobot (70. Lima) – Chlumecký, Hlavatý, Helešic (77. Pikul), Vlček – Janošek.