V kádru trenérů Jiřího Krejčího s Jaroslavem Novotným se to o „prázdninách“ hemží novými tvářemi. V posledních dnech přibyly další dvě.

Z pražské Slavie je na testech obránce Tomáš Vlček, který už nastupoval proti Pardubicím ve druhé lize v dresu Ústí nad Labem. Poslední angažmá si do své fotbalové karty zapsal v Jihlavě.

„Chtěl bych se posunout ve své kariéře o nějaký kus dál. Jsem vděčný Pardubicím, že tady vůbec mohu být. Chci se prosadit a pravidelně nastupovat ve FORTUNA:LIZE,“ vyhlašuje Vlček.

V dnešním zápase se jako zkoušený hráč určitě podívá na hřiště. Vždyť do startu nejvyšší soutěže zbývají poslední dva týdny.

„Jelikož jsem poslední dva roky strávil ve druhé lize, tak vím, jaký Dukla předvádí fotbal. Snaží se hrát aktivně. Očekávám kvalitní utkání, protože ani jeden z týmů nebude chtít pouze nakopávat balony dopředu. Naopak chtějí hrát kombinační fotbal. Čeká nás velmi dobrá prověrka,“ tuší Tomáš Vlček.

close Tomáš Vlček se s novými spoluhráči zná už z druhé ligy, kde proti Pardubicím nastupoval. info Zdroj: Radek Klier zoom_in Tomáš Vlček se s novými spoluhráči zná už z druhé ligy, kde proti Pardubicím nastupoval.

Druhým adeptem na prvoligový dres s červenou a bílou barvou je Leandro Matheus Rodrigues Lima. Pod tímto jmenným vlakem ho však fotbaloví příznivci ve statistikách nenajdou. Podobně jako jeho slavnější kolegové z Brazílie používá přezdívku: Leandro Jabá.

Rovněž jeho dnes čeká v Semíně herní premiéra. Pardubice jsou jeho první evropskou zastávkou.

„Plním si sen. O evropském fotbalu slyším samé dobré věci, občas se dívám na zápasy svého bratra, který hájí barvy PAOK Soluň. Vždycky jsem chtěl hrát v Evropě,“ svěřuje se Leandro Jabá.

Jeho vzorem je Kaká a v mládí si zahrál za slavný brazilský klub Fluminense. A jak se pardubickým fanouškům představí?

„Jsem rychlý útočník. Myslím, že umím souboje jeden na jednoho a mám dobré zakončení,“ popisuje s úsměvem.

close Leandro Jabá si jako svůj vzor vybral legendárního brazilského krajana Kaká. info Zdroj: Radek Klier zoom_in Leandro Jabá v přípravě.