William Eseme Mukwelle je dvacetiletý útočník, který se rozhodl spojit s Pardubicemi na čtyři roky. Kamerunský forvard nastřílel v posledních třech sezonách lotyšské ligy sedmnáct branek.

Tohle už není hráč pro try out. Pardubičtí vědí, že kupují hotového a hlavně hrotového hráče. Sebevědomí mu rozhodně nechybí.

„Doufám, že v pardubickém dresu ukážu, co umím. Lidé ode mě mohou očekávat ještě více gólů,“ kasá se Mukwelle.

Zdá se, že má nabito. V novém ročníku lotyšské Optibet Virsligy vstřelil už osm branek. Česka FORTUNA:LIGA je daleko kvalitnější soutěží než v Pobaltí. Nicméně rovněž Kamerunci milují výzvy.

„Jsem velmi spokojený, že si mohu vyzkoušet českou ligu. Vždy si dávám vysoké cíle. Budu se snažit co nejlépe zapadnout do pardubické kabiny. Chci si co nejrychleji vydobýt své místo na hřišti,“ vyhlašuje sebevědomě ale skromněji dodává:

„Očekávám, že v Pardubicích bude velká konkurence. Udělám všechno pro to, abych se v lize prosadil. Věřím, že lidé v Pardubicích tvoří s fotbalovým klubem jednu velkou rodinu a na našich zápasech vytvoří bouřlivou kulisu. Z tohoto důvodu se moc těším na ostré zápasy,“ zasní se kamerunský mladík.

Při vzpomínce na fotbal v podání zmíněných afrických legend srdce každého fanouška zaplesá. Originalita v útoku by se Pardubicím už hodila…

„Jsem technický a šikovný hráč. Snažím se být na hřišti také kreativní a nepříjemný pro soupeře. Vždy mi jde o úspěch týmu. Budu se snažit své dovednosti přetavit ve prospěch FK Pardubice,“ slibuje William Eseme Mukwelle.