Pardubický klub se ve dnech volna rozhodně nenudil. Ihned po skončení podzimní části FORTUNA:LIGY se médii nesla zpráva, že trenér Radoslav Kováč chce na lavičce skončit. Situace se ale následně vysvětlila a na východě Čech se tak nic nemění. 

On a jeho trenérský štáb zahájili dnes přípravu na jarní část fyzickými testy na FTVS v Praze. Na trávníku se poté ukáží v příštím týdnu.

David Huf (v červeném) se v Chrudimi rozstřílel. Během patnácti zápasů se trefil již dvanáctkrát.
Huf se v Chrudimi rozstřílel a říká si o více prostoru v rodných Pardubicích

Východočeský tým přivítá v přípravě i své hráče, kteří jaro trávili na hostování. Mezi ně patří David Huf z Chrudimi, Leandro Lima (gruzínský Samgurali) a Samuel Šimek (Prostějov). 

„U Sama Šimka se počítá s ním, že s naším týmem zahájí přípravu, ale jaro by měl znovu absolvovat v Prostějově,“ vysvětluje sportovní manažer klubu Martin Shejbal. V žižkovském druholigovém dresu bude pokračovat Bernardo Rosa, ke kterému se na úvod přípravy připojí mladý stoper Matyáš Hanč.

Radoslav Kováč bude, či nebude dál působit v Pardubicích?
Reakce pardubického vedení: Trenér Kováč má s klubem uzavřenou platnou smlouvu

O posilách pro jarní část sezóny se intenzivně jedná. V příštím týdnu by měl dorazit na východ Čech jeden hráč, kterého jste v týmu mohli vidět již před dvěma roky, záložník z Pobřeží Slonoviny Laurent Kisseidou.

 „Je to hráč, kterého sledujeme dlouhodobě. Připravoval se s námi v lednu 2022, byl i na soustředění ve Španělsku, kde ho bohužel limitovalo zranění,“ říká Martin Shejbal. „Líbil se nám, stáli jsme o jeho angažování, nicméně tehdy byl smluvně vázaný v americkém Memphisu. Nyní mu kontrakt skončil, a i když má na stole řadu nabídek, projevil zájem jít do Pardubic,“ vysvětluje.

V příštím týdnu, po zahájení herní přípravy, čekají na pardubický tým dvě utkání. V sobotu 13. ledna nastoupí od 10:30 hodin v rámci Tipsport ligy proti Bohemians, o den později se představí na trávníku saského Dynama Drážďany. Utkání se bude hrát od 14:00 hodin na přírodní trávě stadionu AOK PLUS Walter - Fritzsch Akademie.